A opět tu máme informaci o odložení oficiálního představení v Číně. Tentokrát se ale dotklo společnosti OnePlus a jejich vlajkového telefonu Ace Pro. Výrobce si naplánoval představovačku na dnešní den na 19 hodin tamního času a nyní na svém oficiálním Weibo účtu hlásí, že ji ruší a ruší i aktivity s touto akci spojené. Důvod neuvádí, ale s lítostí oznamuje, že další plány k představení telefonu oznámí již brzy.

Pokud se vám zdá, oznámení společnosti OnePlus velmi podobné tomu, která na Weibo zveřejnila i společnost Motorola, máte pravdu. I Motorola se totiž už včera chystala představit telefony Edge X30 Pro a véčkový Razr 2022 a zrušení své prezentace nahlásila fanouškům krátce před představovačkou. A také neuvádí důvody pro zrušení prezentační akce.

V případě Motoroly tipaři odhadují, že důvodem zrušení akce je návštěva předsedkyně Sněmovny reprezentantů Spojených států, paní Nancy Pelosiové, na Tchaj-wanu. A to Čína považuje za provokaci. Je pravděpodobné, že totéž platí i pro zrušení představovačky společnosti OnePlus.

Představí dnes OnePlus model OnePlus 10T?

Nesmíme ale zapomenout, že dnes má OnePlus naplánovanou představovačku modelu 10T, který je ale v podstatě stejný jako čínský Ace Pro. Tentokrát jde ale o prezentaci globální a proběhne na americké půdě v New Yorku. My ji můžeme sledovat například na oficiálním YouTube kanálu společnosti od 16 hodin SELČ. K této prezentační akci výrobce zatím nevydal žádné prohlášení. Proto doufáme, že tato představovačka mimo Asii proběhne přesně podle původního plánu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.