A opět tu máme informaci o odložení oficiálního představení v Číně. Tentokrát se ale dotklo společnosti OnePlus a jejich vlajkového telefonu Ace Pro. Výrobce si naplánoval představovačku na dnešní den na 19 hodin tamního času a nyní na svém oficiálním Weibo účtu hlásí, že ji ruší a ruší i aktivity s touto akci spojené. Důvod neuvádí, ale s lítostí oznamuje, že další plány k představení telefonu oznámí již brzy.

Pokud se vám zdá, oznámení společnosti OnePlus velmi podobné tomu, která na Weibo zveřejnila i společnost Motorola, máte pravdu. I Motorola se totiž už včera chystala představit telefony Edge X30 Pro a véčkový Razr 2022 a zrušení své prezentace nahlásila fanouškům krátce před představovačkou. A také neuvádí důvody pro zrušení prezentační akce.

V případě Motoroly tipaři odhadují, že důvodem zrušení akce je návštěva předsedkyně Sněmovny reprezentantů Spojených států, paní Nancy Pelosiové, na Tchaj-wanu. A to Čína považuje za provokaci. Je pravděpodobné, že totéž platí i pro zrušení představovačky společnosti OnePlus.

Představí dnes OnePlus model OnePlus 10T?

Nesmíme ale zapomenout, že dnes má OnePlus naplánovanou představovačku modelu 10T, který je ale v podstatě stejný jako čínský Ace Pro. Tentokrát jde ale o prezentaci globální a proběhne na americké půdě v New Yorku. My ji můžeme sledovat například na oficiálním YouTube kanálu společnosti od 16 hodin SELČ. K této prezentační akci výrobce zatím nevydal žádné prohlášení. Proto doufáme, že tato představovačka mimo Asii proběhne přesně podle původního plánu.