Kolem telefonů značky Motorola je v posledních dnech opravdu rušno. Zejména zrušení včerejší velmi očekávané představovačky vlajkových modelů Edge X30 Pro a RAZR 2022 mnohé nemile překvapilo. A podle všeho byli nepříjemně zaskočeni i samotní představitelé firmy. Což v podstatě potvrzuje spekulace o politických důvodech zrušení akce v souvislosti s napětím kolem Taiwanu. Každopádně budeme doufat, že se jedná jen o drobné klopýtnutí a obou novinek se velmi brzy dočkáme. Dnes si k nim navíc můžeme přiřadit i další zajímavý kousek, Motorolu Edge (2022).

Refresh základního modelu řady Edge by se měl teoreticky objevit ještě v tomto čtvrtletí a k telefonu si už můžeme přiřadit i první konkrétní specifikace. A rozhodně bude mít co nabídnout, ačkoli se podle všeho jedná “jen” o střední třídu. Tomu nasvědčují zejména spekulace o použití zatím nepředstaveného čipsetu Mediatek MT6879, což je pravděpodobně chystaný Dimensity 1050. Půjde o osmi-jádrový čipset s dvojicí jader Cortex-A78 a šesticí Cortex-A55. Doplní ho pak grafika Mali-G79, 6GB/8GB RAM a 128 GB/256GB vnitřní paměti. Případně velmi solidní 6000 mAh kapacita baterie.

Parádní 144 Hz displej

Na první pohled ale hlavním tahákem bude určitě displej, protože 6.5-palcový P-OLED s FullHD+ rozlišením nabídne hned 144 Hz. To se ve střední třídě opravdu jen tak nevidí. Selfie kamerka pak bude schovaná v průstřelu na ose displeje a dostane do vínku 32 Mpx rozlišení. K zahození ale nebude ani sestava zadního fotoaparátu. Hlavní 50 Mpx snímač totiž dostane optickou stabilizaci a k ruce mu budou 13 Mpx ultra-wide a 2 Mpx senzor hloubky pole Motorola Edge (2022) má mít přesné rozměry 160.8 × 74.2 × 8.2 mm a bude jí bohužel chybět 3.5 mm sluchátkový audio jack.

Edge (2022)

Ve hvězdách ale zatím zůstává případná cena tohoto telefonu. Výbava je někde na pomezí střední a vyšší střední třídy, takže bychom snad do peněženky nemuseli sáhnout nijak hluboko. Ale to bychom jen spekulovali a pro začátek musíme počkat hlavně na představení Edge X30 Pro a ohebného RAZR 2022. Až pak dojde na Motorolu Edge (2022).