Asi nikomu z vás neuniklo, že společnost OnePlus plánuje na globálních trzích velkou představovačku. Na ní uvede vlajkový telefon OnePlus 10T. Dá se říci, že půjde o formalitu, protože o tomto stroji se na síti mluví už tak dlouho, že vše podstatné známe. Ovšem před pár dny jsme se od tipařů dozvěděli, že v přípravách je i telefon OnePlus Ace Pro. A podle prvotních informací zřejmě půjde o pro čínský trh přejmenovaný model 10T. Je ale možné, že některé specifikace a design výrobce mírně přepracuje.

Termín představení OnePlus Ace Pro je stejný jako u OnePlus 10T

Tipaři zatím o chystaném stroji OnePlus Ace Pro uvádějí, že jej pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1 s až 16 GB operační paměti a jeho baterie podporuje rychlé nabíjení s výkonem 150 W. To jsou také specifikace, které má i model 10T. Další parametry se jistě dozvíme už brzy, protože výrobce na čínské síti právě potvrdil, že OnePlus Ace Pro v Číně představí ve stejném termínu jako globální model 10T. To znamená 3. srpna/augusta v 19 hodin tamního času.

Součástí upoutávky je i krátké promo video, které odhaluje design telefonu. Vzhled se spíš blíží modelu 10 Pro, ale víme, že rozdíly mezi designem verzí 10 Pro a 10T jsou jen minimální. Obrazovka OnePlus Ace Pro je plochá a ve středu její horní části je “díra” pro přední kameru. Modul hlavního fotoaparátu je čtvercový a přesahuje ze zad na boční hranu přístroje. Na trh jde telefon v barvě zelené a černé.

Můžeme si také všimnout, že u zadního fotoaparátu chybí logo společnosti Hasselblad, takže s jejich spoluprací na optice nepočítejme. Určitou zajímavostí je, že si telefon OnePlus Ace Pro můžou už nyní potenciální kupci předobjednat například v e-shopu Oppo. Cena zde ale není uvedená a také tu není žádná zmínka o parametrech chystaného telefonu. Potvrzený je tedy zatím jen procesor Snapdragon 8+ Gen1 a design.