Hlavní událostí včerejšího dne měla být představovačka společnosti Motorola. V Číně chtěli představit telefon Moto Edge X30 Pro a skládací véčkový Razr 2022. Na prezentaci čekala velká spousta fanoušků, protože oba telefony jsou prémiové a zejména skládací Razr letos výrobce výrazně vylepšil. Všichni ale na představovačku čekali marně.

Proč Motorola zrušila prezentační akci?

Akce, na které měla Motorola představit na čínském trhu telefony Edge X30 Pro a Razr 2022 měla začít v 19:30 tamního času. Ovšem krátce před zahájením prezentace se na čínské síti Weibo, na oficiálním účtu Motoroly, objevila zpráva, že je akce zrušená. Podobnou zprávu zveřejnil na svém účtu také CEO Lenovo pro Čínu, pan Chen Jin.

Sdělení na obou Weibo účtech se neslo v podobném duchu: „Je nám velice líto, že musíme všem oznámit, že akce na uvedení nových produktů Moto, která se má konat dnes v 19:30, byla z neznámého důvodu zrušena. Stále pevně doufáme, že vám nabídneme naše nové produkty a i nadále zůstaneme tím, co mají naši čínští uživatelé tak rádi.” Důvod pro zrušení je tedy neznámý a stejně tak neznáme náhradní termín prezentace. Ovšem berme to jen jako marketingové oznámení, za kterým může stát i něco, co vůbec nesouvisí s nějakými interními problémy ve společnosti Motorola.

Mnoho zainteresovaných se ale shoduje na tom, že za zrušením prezentační akce stojí jakési politické manévry. Motorola totiž oznámila zrušení akce těsně před očekávanou návštěvou předsedkyně Sněmovny reprezentantů Spojených států, paní Nancy Pelosiové, na Tchaj-wanu. I když Pelosiová návštěvu přímo nepotvrdila, víme, že na Tchaj-wanu její letadlo přistálo. Tato návštěva samozřejmě zvýšila napětí mezi USA a Čínou, která Tchaj-wan považuje za své území. Navíc Čína varovala USA, že “zaplatí vysokou cenu” za tuto návštěvu, kterou Peking považuje za provokaci. Samozřejmě to, že Motorola, potažmo Lenovo, odložila představovačku s tímto vůbec souviset nemusí a jde je o velkou spekulaci. Ale kdo ví.