Není to tak dávno, co značka Nothing představila svůj první telefon Nothing Phopne (1). Carl Pei nás o něm informoval poměrně dlouho před uvedením a mnozí z nás čekali, že způsobí stejný poprask jako kdysi první telefon společnosti OnePlus. Ovšem nutno říci, že to až tak žhavé nebylo a někteří nadšení fanoušci, kteří si jej hned koupili začali vzápětí upozorňovat na jeho problémy a nedostatky. To ale zřejmě nebrání tomu, aby značka pracovala na dalším telefonu. Zatím to podle nesmělých náznaků vypadá, že jeho obchodní název je Nothing Phone (1) Lite.

Nothing Phone (1) Lite bude levnější

Exkluzivní informace o tom, že je telefon Nothing Phone (1) v přípravách se objevila na stránkách The Mobile Indian. Prý jde o jakousi odlehčenou verzi původního telefonu, který nemá na zadním panelu LED světla. Přesto ale bude zadní panel opět transparentní, ale bez bezdrátového nabíjení. Kabelové nabíjení má prý i v tomto případě výkon 33 W a v krabici najdeme 42 W nabíječku.

Další specifikace telefonu Nothing Phone (1) Lite zůstanou stejné, a to včetně displeje, procesoru a foto výbavy. Naopak se ale změní kapacita baterie, která z původních 4500 mAh naroste na rovných 5000 mAh. A navýšení kapacity baterie je možná i důvodem, proč dojde k odstranění LED světel. Ty totiž uvolní prostor pro větší akumulátor.

A teď se ještě podívejme, jak na tom může být telefon s cenami. Odhady pro indický trh naznačují, že verze s 6 GB RAM a 128 GB interní paměti bude stát 24999 indických rupií, což je zhruba 318 dolarů. Připomeňme, že původní model v Indii začíná na 32999 rupiích (420 dolarů), ale jde o verzi s 8 GB RAM. Je jistě také zajímavé, že se tipaři dotazovali přímo ve společnosti Nothing na to, zda telefon Nothing Phone (1) Lite chystají. Ovšem zástupci značky to popřeli. Takže i my berme informace o druhém chystaném telefonu s opravdu velkou rezervou.