Také společnost OnePlus se chystá na představení svých nových vlajkových telefonů řady OnePlus 9. Očekává se, že prezentace proběhne v příštím měsíci. Je víc než jisté, že budou uvedeny model OnePlus 9 a jeho Pro verze. Hovoří se ale i o třetím přístroji v této řadě. Není však jasné, jaký bude jeho název. Podle nejčerstvějších zvěstí by to mohl být OnePlus 9R.

Už loni začali tipaři na síť vysílat signály o třetím telefonu v řadě OnePlus 9. Nejdřív se spekulovalo, že to nebude model s označením 9E. Následně v lednu/januári letošního roku se zas tipaři přikláněli k názvu 9 Lite. Dosud je ale snad jisté jen to, že třetí telefon v řadě by měl dobrý poměr cena/výkon. Ovšem podle poslední zprávy, kterou zveřejnil Evan Blass na stránkách Voice, by se měl tento třetí model jmenovat OnePlus 9R.

Odhad názvu třetího telefonu vychází z kusu vývojového firmwaru, kde se název OnePlus 9R objevil. Samozřejmě to nemusí nic znamenat, ale vzhledem k tomu, že se představení řady nových telefonů OnePlus blíží, je pravděpodobné, že dnešní zvěsti jsou přesnější než ty z loňského roku. Ovšem někteří tipaři o názvu 9R přesto pochybují a ruku do ohně by za něj nedali. Ať tak či tak, spekuluje se, že telefon dostane procesor Snapdragon 865 nebo možná i Snapdragon 870. Otazníku kolem tohoto stroje je zkrátka pořád hodně, proto si raději počkejme na vyjádření samotného výrobce.