Asi všichni fanoušci společnosti OnePlus už netrpělivě očekávají představení letošní řady OnePlus 9. Dost možná o to více, protože telefony budou představeny dřív než je obvyklé. Navíc letos bychom se měli dočkat i jednoho modelu v řadě navíc. Už loni v listopadu/novembri se spekulovalo, že v řadě OnePlus 9 bude standardní verze, Pro verze a verze 9E. O posledně jmenovaném modelu se dnes dovídáme znovu, jen s tím rozdílem, že bude mít obchodní název OnePlus 9 Lite.

Podobně jako loni o modelu OnePlus 9 Lite informují tipaři na Twitteru, takže informace není oficiálně potvrzena. Tipař, který si říká TechDroider tvrdí, že telefon bude připraven ve dvou verzích, které mají kódová označení LE2100 a LE2101. Dále uvádí, že výrobce tento Lite model představí v Indii a v Číně. Zda bude následně telefon připraven i pro další trhy tipař nezmiňuje.

Kromě výše zmíněného tipař také potvrdil i to, jakým procesorem bude OnePlus 9 Lite osazen. Spekulovalo se totiž, že výrobce použije loňskou vlajku Snapdragon 865, což se nyní ukazuje jako správný odhad. Jak by ale mohly vypadat další parametry není známo. Očekává se ale AMOLED displej, vysoká obnovovací frekvence a podpora rychlého minimálně 30 W nabíjení. Telefon zřejmě bude mít i nižší specifikace foto výbavy než jeho plnohodnotní bratři a patrně bude chybět i IP certifikace.