Společnost OnePlus loni zavedla pro čínský trh novou produktovou řadu Ace. Prvními vydanými telefony v této sérii byly modely Ace a Ace Pro. Letos jsme se dočkali modelů Ace 2 a Ace 2V. Oba letos vydané telefony spadají do střední třídy a na začátku tohoto měsíce tipaři vyrukovali s tím, že výrobce chystá i prémiový model OnePlus Ace 2 Pro.

Pak také doplnili, že chystaný model OnePlus Ace 2 Pro dostane vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen2. Hovořili i o displeji s rozlišením 1,5K, který právě testuje známý výrobce obrazovek, společnost BOE. Nu a uvedení telefonu odhadovali někdy na druhou polovinu letošního roku. A v tom se, jak se teď zdá, lehce přepočítali. I když ani ne moc. Podle čerstvých informaci prý telefon dorazí už v červenci/júli, případně na začátku srpna/augusta.

Nové podrobnosti o telefonu OnePlus Ace 2 Pro

Společně s informací o možném termínu představení modelu OnePlus Ace 2 Pro nabízí známý tipař Digital Chat Station i další zvěsti o specifikacích. V případě displeje je už poněkud konkrétnější a tvrdí, že jde o AMOLED panel s úhlopříčkou 6,74 palce, rozlišením 1,5K a PWM stmíváním 1440 Hz. Dodává, že je to stejná obrazovka jakou má i telefon Oppo Reno 10 Pro Plus. Těžko ale říci, jestli OnePlus jen jednoduše telefon Oppo přeznačil, nebo udělal nějaký zásadnější zásah a změnil i některé specifikace. Každopádně jednou ze změn by právě bylo použití procesoru Snapdragon 8 Gen2.

Pokud je OnePlus Ace 2 Pro jen přejmenovaný, mohli bychom se u displeje dočkat 120 Hz obnovovací frekvence. Dále třeba i baterie s kapacitou 4700 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 100 W a také trojitého hlavního fotoaparátu. U něj asi nejvíce zaujme periskopický senzor s rozlišením 64 MPix. Každopádně v této chvíli jen spekulujeme, protože výrobce se zatím o chystaném telefonu Ace 2 Pro nezmínil, a to ani náznakem.