Společnost Xiaomi není nováčkem v segmentu skládacích telefonů. Na svém kontě jich má už několik a údajně už pracuje na modelu Mix Fold 3. Ovšem to, co jim v portfoliu chybí, je véčkový skládací telefon. Mnozí fanoušci a samozřejmě i tipaři si proto kladou otázku, zda Xiaomi naskočí i na trend flipových telefonů. Co si budeme povídat, véčkové skládací modely jsou docela v kurzu a v portfoliu je má už valná většina etablovaných výrobců. Zrovna včera došlo na uvedení véček z řady Motorola Razr 40. A také společnost Samsung brzy představí novou generaci svého modelu Galaxy Z Flip. Chystá tedy i Xiaomi véčkový telefon? Tipaři tvrdí, že je to možné a že jeho název může být Xiaomi Mix Flip.

Tipaři uvažují o véčkovém modelu Xiaomi Mix Flip

Nenápadné zvěsti o chystaném véčkovém telefonu Xiaomi Mix Flip šíří jak starý známý Digital Chat Station, ale první odhady se objevily i na stránkách LetsGoDigital. Podle nich si Xiaomi nechalo patentovat nový skládací telefon u CNIPA. Ze zveřejněných patentových nákresů je zřejmé, že jde o véčkový stroj, který se sklápí podél horizontální osy a má lehce podobný design jako telefony Samsung Galaxy Z Flip a Motorola Razr.

K tomu čínský tipař dodává, že natrefil na úplně nový telefon Xiaomi a podle kódového označení nejde o žádný z modelů řady Xiaomi 14, které mají zkrácená označení N3, N2 a N1 pro model Ultra. Všechny tyto telefony pohání procesor Snapdragon 8 Gen3. Tipař ovšem našel i telefon s označením N7, který vyjde v první generaci a právě proto prý jde o véčkový Xiaomi Mix Flip. Ovšem dojem tipaře, že záhadný telefon s označením N7 je první véčko společnosti Xiaomi v této chvíli nemusí nic znamenat.

Ale když už máme k dispozici patentové nákresy skládacího véčka Xiaomi, podíváme se i na ně. Hypotetický Xiaomi Mix Flip má vnitřní displej s poměrně širokými rámečky a v jeho levém horním rohu je oválná “díra” pro přední duální kameru. Hlavní kamera je trojitá a leží v kruhovém modulu. Na spodní hraně je USB-C port a reproduktor. Tlačítko napájení a kolébka hlasitosti jsou na pravé hraně. Designově jde zkrátka o véčkovou klasiku. Každopádně si počkáme na to, zda Xiaomi vývoj a přípravu flipového telefonu potvrdí.