Polovinu letošního roku máme za sebou a mnozí čínští výrobci už chystají své vlajkové přístroje pro druhou půlku tohoto roku. Jestliže doposud byly prémiové stroje osazovány procesorem Snapdragon 865, do konce roku by měly dostávat jeho vylepšeného sourozence, který byl před pár dny představen. Kromě herních telefonů Lenovo a Asus bychom se tak mohli těšit i na Xiaomi telefon s procesorem Snapdragon 865 Plus. Ten totiž dostal čínskou síťovou certifikaci.

Díky certifikačnímu listu, který na Weibo zveřejnil známý tipař Digital Chat Station, si můžeme udělat obrázek o některých parametrech, které Xiaomi telefon dostane. Certifikací prošel model s kódovým označením M2007J1SC a podle tipaře by tento telefon mohl být představen už v srpnu/auguste.

Mohlo by tedy jít o Xiaomi Mi 10 Super Large Cup. Jeho existenci totiž potvrdil technický ředitel značky Redmi. Jedním dechem také dodal, že telefon se již testuje a jeho prodejní cena bude vysoká. Název „Super Large Cup“ zní trochu podivně, proto si někteří tipaři myslí, že nakonec bude přejmenován na Xiaomi Mi 10 Pro Plus. Upozornění na vysokou cenu by tedy mohlo být v tomto případě na místě, protože model Mi 10 Pro se prodává za zhruba 855 dolarů.

A jaké parametry potvrdil certifikační výpis? Je to vysoká obnovovací frekvence displeje. Ta by měla být až 120 Hz. Dále to je již zmíněný procesor Snapdragon 865 Plus. Samozřejmě je potvrzena i podpora 5G sítí, protože o tu v tomto certifikačním výpisu jde především. Nicméně se spekuluje i o rychlém nabíjení s výkonem 100 W, které by podle Lu Weibinga mělo být připraveno pro komerční využívání. Ale je nutno brát v potaz, že stále mluvíme o „bezejmenném“ Xiaomi telefonu. O jaký model nakonec půjde, bude možná překvapením.