Zatím nejrychlejší nabíjení, které je komerčně využíváno, má výkon 65 W. Jde o technologii Oppo SuperVOOC a najdeme ji u telefonů řady Ace 2 a Reno 4. Ovšem mají ji i některé telefony Realme. Ale poměrně dlouho se mluví i o nabíjení, které by mělo ještě vyšší výkon. Konkrétně jde o 100 W nabíjení, na kterém pracuje společnost Xiaomi a tvrdí, že jej použije u jednoho ze svých telefonů ještě letos. Mohla by si tak do svého deníčku připsat další prvenství. Pokud je tedy nepředběhne značka Realme.

To, že by značka Realme mohla už brzy představit rychlé nabíjení s výkonem dokonce vyšším než 100 W, píše na svém twitterovém účtu známý tipař Ishan Agarwal. S odkazem na důvěryhodný zdroj dokonce tvrdí, že toto nabíjení by mohlo být uvedeno ještě v tomto měsíci. Jeho název je Ultra Dart Charge. Podle tipaře by jeho pomocí mohla být 4000 mAh baterie nabita za neuvěřitelné 3 minuty. Pokud bychom se vrátili zpět k Xiaomi a jejímu rychlému 100 W nabíjení, tak to nabije baterii se stejnou kapacitou za 17 minut. Dá se tedy odvodit, že Realme nabíjení může mít výkon až 120 W.

Takto rychlé nabíjení nedávno v podstatě potvrdil i bývalý vice prezident Realme, který se na čínské síti nechal slyšet, že 100 W nabíjení je přece jen trochu pomalé. Uvedl, že značka brzo svým fanouškům nabídne ještě něco rychlejšího. Jenže jedna věc je takové nabíjení představit a druhá věc je jej začít komerčně využívat. A o tom značka Realme zatím mlčí a nespecifikuje, který z jejich telefonů by jej mohl dostat jako první. Takže je docela dost možné, že Xiaomi si své prvenství v komerčním použití 100 W nabíjení nakonec urve.