V příštím měsíci bude oficiálně představena řada Samsung Galaxy Note 20. Telefony by měly mít výkonnější procesory, spoustu nových funkcí, displeje s vyšší obnovovací frekvencí a vylepšena bude i foto výbava. Pokud si děláte zálusk na některý z modelů z této řady, pomalu začněte šetřit do prasátka. Ceny totiž budou vyšší a dokonce tak, že letošní telefony Note budou nejdražší v celé historii této řady.

Známý tipař, který si říká Ice Universe, dokonce na svém twitterovém účtu zveřejnil, kolik si výrobce letos řekne za některé z modelů. Řada Samsung Galaxy Note 20 by měla obsahovat základní model Galaxy Note 20, dále Galaxy Note 20 Plus a dočkat bychom se měli i modelu Galaxy Note 20 Ultra. Jestliže loňské ceny řady Note 10 začínaly na 946 dolarech, letos si na koupi základního modelu budeme muset připravit zhruba 999 dolarů (23733 Kč). V případě verze Galaxy Note 20 Ultra by to mělo být až 1299 dolarů (30860 Kč).

Ceny jsou to skutečně závratné a jsou zřejmě dány i vylepšenými parametry telefonů. I když letos v podstatě vylepšují a také zdražují všichni etablovaní výrobci telefonů. Přesné specifikace řady Note 20 sice nejsou známy, ale dočkat bychom se měli AMOLED displeje Infinity-O se 120 Hz obnovovací frekvencí. Dále procesoru Snapdragon 865+ nebo čipsetu Exynos 992, to podle trhu, na kterém budou přístroje nabízeny. Konfigurace pamětí by měla být nastavena na až 16 GB RAM a až 512 GB interního úložiště. Telefony by měly mít podporu stylusu a také rychlého nabíjení s výkonem až 45 W. Neměl by chybět ani ultrazvukový snímač otisků a nová verze nadstavby One UI 2.5. Představení proběhne 5. srpna/augusta.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.