I přes nepříznivou situaci v souvislosti s americkými sankcemi patří společnost Huawei mezi jednoho z největší výrobců telefonů na světě. Své prvenství na trhu obhájila i v květnu/máji, ale své další úsilí směřuje i do segmentu chytrých hodinek a náramků. Podle posledních informací, které se objevily na čínské síti bychom se nových nositelností mohli dočkat ještě letos.

Screenshoty odhalují, že nové Huawei hodinky mají zatím kódové označení „Stia“ a tipaři odhadují, že jejich obchodní název by mohl být Mate Watch. Bohužel, podrobnější zvěsti o parametrech tohoto chystaného chronometru k dispozici nejsou. Snad jen jakýsi nákres odkazuje na kruhový ciferník. Zde tedy výrobce neuhne z designové linie, kterou zatím drží všechny jeho chytré hodinky.

Kromě těchto hodinek by měl být v přípravách i chytrý náramek. Ten má v této chvíli také jen kódové značení „Fides“. Měl by být nástupcem náramků Huawei Band 4 nebo Band 4 Pro. Z nákresu je zřejmé, že bude mít obdélníkový displej s kruhovým ovládacím tlačítkem. A ani v tomto případě nejsou známy podrobnější specifikace. Přesto se očekává, že nové hodinky by mohly být představeny společně s řadou telefonů Huawei Mate 40 v průběhu letošního října/októbra. Proslýchá se také, že poběží na systému Harmony OS. Chystaný náramek by mohl mít obchodní název Band 5 a jeho představení by mohlo proběhnout v posledním kvartálu letošního roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.