Společnost Samsung pracuje na telefonech řady Samsung Galaxy Note 20 a samozřejmě připravuje i skládací model Galaxy Fold 2. Sice se nejdřív spekulovalo, že jejich představení bude kvůli pandemii koronaviru odloženo, ale podle posledních zpráv by mělo proběhnout v termínu. Respektive společnost potvrdila, že budou uvedeny ve druhé polovině letošního roku. Nyní je ale termín představovačky upřesněn. Oficiální představení však proběhne jen online a stát by se tak mělo 5. srpna/augusta.

Proslýchá se také, že kromě telefonů Samsung Galaxy Note 20 a Galaxy Fold 2 budou na této online akci představeny i modely Galaxy Z Flip 5G, tablety Galaxy Tab S7 a S7+ a také hodinky Galaxy Watch 2. Kompletní seznam produktů, které by měly být uvedeny však není potvrzen. Samozřejmě i termín by se ještě mohl změnit, protože i situace s koronavirem se v rámci světa mění ze dne na den.

Někteří z tipařů také odhadují, že i pobočky Samsung v jednotlivých zemích a regionech by mohly uspořádat menší akce pro zástupce médií. Ale ani toto není zatím jasné. Dokonce ani parametry hlavních aktérů, tedy telefonů Galaxy Note 20 a Galaxy Fold 2 nejsou potvrzeny. Proto musíme vycházet jen z toho, o čem spekulují tipaři. Ti hovoří o displejích Super AMOLED s úhlopříčkou 6,7 palce a 6,9 palce s rozlišením WQHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Mluví se i o použití procesoru Snapdragon 865 s až 16 GB RAM. Jedna z verzí by ale mohla mít čipset Exynos 992. Údajně by nemělo chybět rychlé nabíjení s výkonem 25 W. Vzhledem k tomu, že do uvedení zbývají skoro dva měsíce, jistě se v jejich průběhu dozvíme další podrobnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.