Asi by bylo zbytečné připomínat, že společnost Samsung pracuje na svém dalším skládacím telefonu. Konkrétně jde o model Samsung Galaxy Fold 2, který se už v květnu/máji začal sériově vyrábět. Představení je na spadnutí a odehrát by se mělo zároveň s uvedením řady Galaxy Note 20 na začátku příštího měsíce. Samozřejmě proto, aby se mohl nový telefon začít prodávat potřebuje i nezbytné certifikace. Jednou z nich je i ta u úřadu 3C.

Z certifikačního výpisu 3C se můžeme dozvědět pouze to, že skládací telefon Samsung Galaxy Fold 2, má kódové označení SM-F9160. Dále pak i to, že bude dodáván s nabíječkou EP-TA800, jejíž maximální výstupní výkon je 9V a 2,27A nebo 11V a 2,25A. Celkový výkon nabíječky je až 25 W. To by tedy mělo znamenat, že telefon bude mít podporu rychlého 25 W nabíjení. Stejnou nabíječku mají i telefony řady Galaxy S20, Galaxy Note 10 a také telefon Galaxy A71. Připomeňme, že první generace Galaxy Fold podporuje 15 W nabíjení. Výpis dále potvrdil, že telefon bude podporovat 5G sítě.

Co se dalších parametrů chystaného skládacího telefonu týče, můžeme vycházet jen z toho, co zatím prozradili tipaři. Očekává se větší 7,7 palcová obrazovka s ochranou ultra tenkého skla UTG a obnovovací frekvencí 120 Hz. Měla by mít i lehce větší „díru“ pro přední kameru a rozlišení 2213×1689 pixelů. Baterie by měla mít kapacitu 4365 mAh a půjde o kombinaci dvou baterií s 2275 mAh a 2090 mAh. Jako procesor by měl být použit Snapdragon 865+. Interní úložiště by mělo dostat až 512 GB a operační paměť až 12 GB. Hlavní fotoaparát by měl být trojitý a někteří tipaři tvrdí, že by měl mít primární 108 Mpix snímač. Jiní zas hovoří o 64 Mpix senzoru. Nic není potvrzeno, ale je pravděpodobné, že bychom se do představovačky mohli nějaké další podrobnosti dozvědět.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.