Stejně jako se zvyšují obnovovací frekvence displejů nebo kapacity baterií, zvyšuje se i rychlost jejich nabíjení. Mnoho etablovaných výrobců chytrých telefonů pracuje i na vývoji vlastních technologií rychlého nabíjení. Velkým inovátorem v tomto směru je právě společnost Oppo. Ta má v současnosti to nejrychlejší nabíjení s výkonem 65 W. Jde o technologii VOOC. A pokud se vám 65 W zdá hodně, připravte se na ještě větší fofr. V přípravách je totiž technologie Oppo SuperVOOC 3.0.

Poprvé jsme se o technologii Oppo SuperVOOC 3.0 doslechli na začátku letošního roku. Tehdy někteří z tipařů odhadovali, že bychom ji ještě letos mohli najít v některých z Oppo zařízení. Nyní, v polovině roku, už tipaři tak optimističtí nejsou. Očekávají, že rychlé nabíjení s výkonem 80 W bude do světa vypuštěno až v roce příštím.

A jak dlouho by mohlo trvat, než VOOC 3.0 nabije telefon z nuly na sto? Pokud budeme vycházet z toho, že VOOC 2.0 dokáže plně nabít baterii s kapacitou 4000 mAh za 30 minut, mohli bychom si podle tipařů představit, že nabíjení s výkonem 80 W by to mohlo zvládnout za zhruba 15 minut. A to už je opravdu rychlost. Samozřejmě rychlé nabíjení má i své stinné stránky. Jednak se při nabíjení telefony mohou silně zahřívat a také se díky tomu může snižovat životnost a výkon baterie samotné. Proto musí výrobce najít odpovídající řešení pro odvod tepla. A to zřejmě není zas až tak jednoduché.