Telefony rychle rostoucí značky Realme mají spoustu fanoušků a příznivců po celém světě. Je to kromě jiného dáno i tím, že všechny jejich produktové řady mají dobře vyvážený poměr cena/výkon. Mezi ty nejzajímavější série asi patří řada GT Neo, která se soustředí na výkon, a to i v oblasti nabíjení. Letos na jaře nám výrobce představil model Realme GT Neo 3 a v létě pak model GT Neo 3T. Oba odkazují na svůj výkon designem inspirovaným sportovními vozy. A protože od jejich uvedení uběhla už nějaká doba, je čas pomýšlet na nástupce, který dostane obchodní název Realme GT Neo 5. Jak už bývá zvykem Realme přeskočilo číselné označení 4, které prý přináší smůlu.

Co odhadují tipaři u modelu Realme GT Neo 5?

Telefony Realme jsou v kurzu nejen u fanoušků, ale také u tipařů. I ti se chytili toho, že model Realme GT Neo 5 je už v přípravách a avizují některé z jeho parametrů. Začneme ale tím, že se nejdříve podíváme, jakou baterii a nabíjení má model GT Neo 3. Šel na trh ve dvou verzích, kdy první má baterii s 5000 mAh a podporou 80 W nabíjení SuperVOOC a druhá má 4500 mAh baterii s podporou 150 W nabíjení UltraDart. Nabíjení s výkonem 150 W dokáže baterii nabít na 50 % za pouhých 5 minut a na 100 % za 15 minut.

A právě podpora rychlého nabíjení modelu Realme GT Neo 5 je to, na co se soustředí nám dobře známý tipař Digital Chat Station. Tvrdí, že telefon půjde na trh opět ve dvou verzích s různou kapacitou baterie a různě rychlým nabíjením. První verze má baterii s označením BLP985, kapacitou 5000 mAh a podporou 150 W nabíjení. Druhá verze má akumulátor s označením BLP987, kapacitou 4600 mAh a 240 W nabíjením. Obě baterie jsou dvoučlánkové. Limity rychlého kabelového nabíjení se tedy stále zvyšují a Realme GT Neo 5 se může stát jedním z prvních telefonů s 240 W nabíjením.

Podle dalších odhadů má chystaný telefon také slušnou foto výbavu. Hlavní fotoaparát prý dostane primární senzor Sony IMX890 s podporou optické stabilizace obrazu. Údajně jej doplní další dva snímače a celkově bude kamera lépe vybavená než u modelu GT Neo 3. Přední kamera pak prý bude mít snímač s rozlišením 16 MPix a nebo 32 MPix. Tipaři také odhadují, že na uvedení telefonu GT Neo 5 dojde v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku.