Ano, je to tak. Společnost Samsung chystá dva zbrusu nové tablety řady Galaxy Tab S. Představeny by mohly být v srpnu/auguste a proto o nich výrobce a tipaři už nyní vypouštějí na síť nějaké ty informace. Jak budou tablety vypadat jsme si nedávno mohli prohlédnout v sadě renderovaných obrázků. Dnes se ale podíváme na výpis Geekbench, kde byl otestován model Samsung Galaxy Tab S7 Plus.

Testy Geekbench prošel tablet Samsung Galaxy Tab S7 Plus s kódovým označením SM-T976B. Podle výpisu si lze povšimnout, že by jej měl pohánět procesor Snapdragon 865, který má kódové označení „Kona“. Testována byla verze s 6 GB operační paměti a operačním systémem Android 10. Je však pravděpodobné, že budou nabízeny i verze s vyšší kapacitou RAM. V Single-core testu získal tablet 4277 bodů a ve více jádrovém testu pak 13286 bodů.

Vzhledem k tomu, že tablety řady Galaxy Tab S za sebou už mají i několik nezbytných certifikací víme, že budou podporovat Bluetooth 5.0. Nabízeny budou ve verzi s podporou Wi-Fi a ve verzi s podporou 4G, případně 5G sítí. Tipaři také odhadují, že displej by mohl mít úhlopříčku buď 11 palců nebo 12,4 palce. Model Galaxy Tab S7 Plus by údajně mohl mít až 120 Hz obnovovací frekvenci obrazovky. Hovoří se i o podpoře sytlusu. V souvislosti s vysokou obnovovací frekvencí navýší výrobce i kapacitu baterie, ta by mohla být až 10090 mAh. V případě modelu Galaxy Tab S7 pak 7760 mAh. Podrobnější informace o výbavě Samsung tabletů očekáváme v příštích dnech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.