Jednu z nejočekávanějších představovaček letošního roku máme zdárně za sebou. Řada Xiaomi 12 začíná úspěšně úřadovat na čínském trhu a my s klidem můžeme čekat na první prezentace v roce příštím. Hned z kraje roku jich bude několik a mezi chystanými stroji je i řada iQOO 9. Její uvedení výrobce naplánoval na 5. ledna/januára a podle prvních informací půjde o zajímavé prémiové telefony.

Už na začátku tohoto měsíce tipaři odhadovali, že řada iQOO 9 bude poskládaná z modelů iQOO 9 a iQOO 9 Pro. Výrobce u nich primárně zacílil na výkon. Tomu je přizpůsobený nejen design telefonů, ale i slušná kapacita baterie a rychlé nabíjení. Můžeme se ale těšit i na procesor Snapdragon 8 Gen1. Dnes se na chvíli zdržíme u kapacity baterie a rychlého nabíjení. O těchto parametrech zatím totiž tipaři jen spekulovali. Nyní se na čínském Weibo objevila upoutávka, která potvrdila jak kapacitu baterie, tak i rychlé nabíjení.

Z teaseru vyčteme, že kapacita baterie je 4700 mAh. Není ale jasné, zda takovou baterii dostanou oba modely a nebo jen Pro verze. Upoutávka dále avizuje i super rychlé kabelové nabíjení s výkonem 120 W a také 50 W bezdrátové nabíjení. Ovšem bezdrátové nabíjení zřejmě podporuje jen iQOO 9 Pro. V další upoutávce máme potvrzený procesor Snapdragon 8 Gen1 a vylepšenou operační i interní paměť. Ale ani z těchto plakátů není úplně jasné, zda to platí pro oba telefony, nebo jen pro model iQOO 9 Pro. A poslední letáček avizuje vylepšené chlazení. Další podrobnosti možná výrobce zveřejní ještě před představovačkou.