Rapidní vývoj technologií mobilních telefonů je asi nejvíce znát na rozlišení fotoaparátů a rychlosti nabíjení baterií. Není tomu až tak dlouho, co se za rychlo-nabíjení považovalo 10W a cokoliv výkonnějšího bylo malým zázrakem. Dnes se tvůrci trumfují s daleko zajímavějšími čísly a zákazník si jen nadšeně mne ruce. V čele jsou jak je zvykem čínské značky, Oppo už úspěšně představilo 66W nabíjení u modelu Oppo Reno Ace a Xiaomi to patrně brzy vyrovnají s Mi 10. O chystané herní Nubii Red Magic 5G se proslýchá dokonce plných 80W rychlo-nabíjení…

A to si samozřejmě Oppo nemohou nechat líbit, protože jsou na svoji super rychlou technologii nabíjení SuperVOOC patřičně hrdí. A podle čínských zdrojů (konkrétně známého „leakstera“ Digital Chat Station) už úspěšně testují jeho 80W variantu. Vše pak podložil snímkem prototypu telefonu Oppo, kde je vše dokumentováno černé na bílém. Neznáme sice přesné informace o detailech této technologie nabíjení, ale podle všeho k nasazení do reálného provozu nechybí mnoho. Prvním modelem s touto technologií by se teoreticky mohl stát některý z příštích telefonů Oppo Reno.

Jako první z dílny Oppo totiž přijdou na řadu modely Oppo Find X2 a X2 Pro, pro které viceprezident firmy Brian Shen potvrdil „jen“ 65W SuperVOOC nabíjení. Na navýšení rychlosti si tak asi budeme muset ještě chvíli počkat. Ale abychom také uvedli tato numera do reálného rámce, za jak dlouho by tato technologie dobila dnes obvyklou 4000 mAh baterie telefonu ? Správnou odpovědí je zhruba 20 minut, což jsou opravdu neskutečná čísla, o kterých se nám ještě nedávno ani nesnilo. Jen tak dále.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.