Po představení vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen1 se rychle rozrůstá zástup výrobců chytrých telefonů, kteří tento čipset chtějí použít. Nějakou dobu už není tajemstvím, že si na něj brousí zuby i značka iQOO. Má v plánu na začátku příštího roku představit dva telefony z řady iQOO 9 a aspoň jeden se Snapdragonem 8 Gen1. Některé z parametrů už tipaři nedávno naznačili a s dalšími přicházejí nyní.

V chystané řadě jsou modely iQOO 9 a iQOO 9 Pro. Oba, podle jednoho z čínských tipařů, můžou mít stejnou baterii s kapacitou 4700 mAh. V obou případech má baterie podporovat super rychlé nabíjení s výkonem až 120 W. V souvislosti s tím čekají tipaři i to, že výrobce nadělí telefonům vylepšený systém pro odvod tepla. Ten je při takto výkonném nabíjení naprosto nezbytný i proto, že oba telefony jsou zaměřeny na hraní mobilních her.

To, že chystané telefony cílí na hry mají prý dokazovat i herní tlačítka citlivá na tlak, dva reproduktory a nezávislý zobrazovací čip druhé generace. Displej je prý typu AMOLED a má 120 Hz obnovovací frekvenci a je do něj integrovaný i snímač otisků. Je pravděpodobné, že i další výbava telefonů bude šitá na míru mobilnímu hraní. Ale na podrobnější informace si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Před uvedením řady iQOO 9 nás totiž ještě čeká představení telefonu iQOO Neo 5s se Snapdragonem 888, které proběhne už 20. prosince/decembra.