Značka Vivo má na 1. června/júna naplánovánu akci. Na ní by měla být představena řada Vivo X50 a očekává se, že bude zahrnovat kromě standardního modelu i verze Vivo X50 Pro a také X50 Lite. Ostatně odlehčená verze se nedávno objevila na stránkách Google Play Console a byly odhaleny některé z jejich parametrů.

My se však dneska podíváme na zoubek plnotučné verzi Vivo X50 Pro. U tohoto telefonu se patrně bude všechno točit kolem fotoaparátu. Alespoň to tak vypadá podle upoutávky na čínském Weibo. Jde o krátké promo video, které upozorňuje na novou technologii stabilizace obrazu. Fotoaparát telefonu by měl být vybaven mimořádně velkým primárním senzorem s ohniskovou vzdáleností 16-135 mm. Měl by také podporovat 5× optický zoom a 10× digitální zoom. Čočka se podle videa otáčí až pod úhlem 360 stupňů a stabilizace obrazu funguje podobně jako u gimbalu.

O dalších specifikacích Vivo X50 Pro se zatím jen spekuluje. Tipaři odhadují, že telefon bude mít 6,56 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Přední kamera by měla být uložena v „díře“ v levém horním rohu obrazovky. Zadní fotoaparát by měl mít tři snímače. Nu a to je asi tak vše. Další výbava zůstává v utajení, ale vzhledem k tomu, že se představovačka blíží, určitě se brzy objeví na síti.