Už jen pět dnů. Ano, přesně tolik zbývá do zahájení pravidelné vývojářské konference společnosti Google. A Google si je toho plně vědom, takže sám začíná upozorňovat na novinky, které nám na konferenci předvede. My sice tušíme, co máme čekat. Nyní ale s jistotou můžeme říct, že to bude, kromě telefonu Pixel 7A, i historicky první skládací telefon Google Pixel Fold. Výrobce totiž na svém oficiálním twitterovém účtu a na také stránkách Store zveřejnil video, které nám nový telefon představí v celé jeho kráse. Zároveň nás nabádá, ať 10. května/mája sledujeme živý přenos z představovačky.

Ať je Google Pixel Fold s vámi!

Přesně tak zní slogan, kterým Google uvádí své video. Pohyblivé obrázky ukazují, že Google Pixel Fold je skutečně fešák. Ne, že by vypadal úplně jinak než skládací telefony tohoto typu, ale má šmrnc. Ten mu dodávají vertikální sklopné panty, které se zdají poměrně tenčí než u jeho stávajících konkurentů. I když je potřeba dodat, že ne až tak o moc tenčí, než třeba u modelu Galaxy Z Fold 4. Každopádně jde o promo video, kde se výrobce vždy snaží, aby produkt vypadal co nejlépe. Možná i lépe než pak v reálu.

Google Pixel Fold ve složeném stavu ukazuje, že koncepce vnějšího displeje i modulu hlavního fotoaparátu je v podstatě stejná jako u telefonů Pixel poslední generace. Kamera leží v horizontální liště, která, jak se zdá, nevyčnívá nad zadní panel tak výrazně jako u běžných telefonů Pixel. Po otevření má telefon velikost menšího tabletu a tablet tak trochu připomínají poměrně tlusté rámečky kolem vnitřního displeje. Ani tipaři nevědí, proč jsou rámečky tak výrazné.

Z předchozích zvěstí víme, že vnitřní displej modelu Google Pixel Fold má v rozloženém stavu úhlopříčku 7,6 palce a je údajně vyrobený z flexibilního polymerového materiálu. Vnější displej pak má úhlopříčku 5,8 palce. Ttipaři hovořili i o baterii, která v kooperaci s procesorem Tensor G2 údajně zvládne výdrž až 24 hodin nepřetržitého používání a až 72 hodiny v režimu nízké spotřeby energie. Další podrobnosti o tomto skládacím telefonu se dozvíme už za pár dnů.