Společnost Motorola zřejmě ještě v tomto měsíci představí dva telefony s procesorem Snpadrgon 8+ Gen1. Prvním z nich je Motorola Edge X30 Pro, který známe také pod označením Frontier. A tím druhým je skládací véčkový model Motorola Razr 2022 s kódovým označením Maven. O tomto telefonu jsme zatím psali jako o modelu Razr 3, ale zdá se, že výrobce letos upustil od číslování generací a telefon označil letopočtem.

Jak vypadá telefon Motorola Razr 2022?

Je sice pravda, že jsme telefon Motorola Razr 2022 už viděli na renderovaných obrázcích i na reálných fotkách, ale až nyní se potvrdil jeho finální design. A to přímo od jednoho z nejpovolanějších, šéfa obchodního oddělení Lenovo China, pana Chen Jina. Chystaný telefon předvedl na tiskové konferenci a na čínském Weibo najdeme fotky z této akce. Kromě nich je i na YouTube k vidění oficiální promo video, které ale z designu telefonu až tak moc neukazuje. Ale alespoň potvrdilo obchodní název tohoto skládacího stroje.

Vraťme se ale zpět k fotkám telefonu Motorola Razr 2022. Na jedné z nich je v rozloženém stavu a je vidět, že má poměrně hodně zaoblené rohy a menší bradu, než jeho předchůdci. Ve středu horní části displeje je “díra” pro přední kameru. To je také novinka, protože ani Razr z roku 2019 a ani Razr 5G “díru” nemají, ale kamera leží ve výřezu nad obrazovkou.

Letošní véčkový model také dostane větší vnější displej, přepracovaný modul hlavního duálního fotoaparátu a přepracovaný sklápěcí mechanizmus. Ze specifikací, které tipaři očekávají jmenujme vnitřní pOLED displej s úhlopříčkou 6,7 palce, rozlišením FullHD+ a 120 Hz obnovovací frekvencí. Snapdragon 8+ Gen1 doplní až 12 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Hovoří se i o tom, že hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix a 13 MPix senzory. Tipaři se dále vyjádřili i k ceně telefonu Motorola Razr 2022 a v Evropě ji odhadují na 1149 euro (28036 Kč).