I v dobách zombie apokalypsy, tedy chci říci koronavirové epidemie, jdou překvapivě na odbyt i jiné věci než jen roušky, mýdla a toaletní papír. A protože jsme teď vespolek zavřeni doma, tak by se třeba hodily i nějaké ty technologické vychytávky usnadňující život. Jednu takovou pro vás máme i dnes v akci z e-shopu Tomtop a je to univerzální dokovací stanice pro vaši zásobu pevných disků. Jde o ideální nástroj k transferu dat z disků, bez složitých zásahů do samotné skříně počítače.

Dokovací stanice se totiž jednoduše připojí pomocí USB (nutno dodat, že pouze USB 2.0) a pak už můžete vesele připojovat všelijaké disky. Podporovány jsou totiž jak 2.5″, tak i 3.5″ rozměry a také IDE/SATA rozhraní, takže v podstatě veškeré dostupné. K dispozici je i OTB (One Touch Backup) tlačítko pro automatickou archivaci připojeného disku jedním stiskem. Samozřejmostí pak je kompletní sestava elektrických ochran, protože data jsou přece jen cenný artikl. Maximální velikost připojeného disku jsou 4 TB a nikoho nepřekvapí ani podpora Plug&Play.

V nabídce bleskových prodejů e-shopu Tomtop je pak tato dokovací stanice k mání jen za 15.99 dolarů v ve slušivé rudo-černé barevné kombinaci. Rychlostmi přenosu určitě neohromí, ale za ty peníze se podobný gadget aktivnímu počítačovému uživateli může hodit. Jen nezapomeňte také zaškrtnout správnou EU koncovku do zásuvky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.