Dokud nedojde k oficiálnímu představení telefonů řady Huawei P40 budeme s nejvyšší pravděpodobností zásobeni zprávami o nich. Takže ještě deset dnů nás čekají informační žně. A k dnešnímu dni bychom mohli s úspěchem tvrdit, že víme snad už úplně všechno. Přesto se i dnes vyloupla zvěst o tom jaký bude finální design telefonů a jaké budou jejich barevné varianty.

I když o vzhledu řady Huawei P40 vyšlo už mnoho, mnohdy protichůdných zvěstí, tato by měla odhalovat skutečně finální design. Na fotkách je sice vidět jen zadní panel, ale i to by nám mohlo postačit. Na svém twitterovém účtu snímky sdílí známý a poměrně důvěryhodný tipař Evan Blass, známý také jako @evleaks. Na snímku jsou zobrazeny modely P40, P40 Pro a také P40 Pro Premium. Jednoznačně se dá říci, že u všech modelů je zadní panel stejný a liší se jen modulem fotoaparátu a konfigurací kamery.

Na detailnější fotce je rozdíl mezi jednotlivými moduly fotoaparátu jasně vidět. Oba moduly jsou obdélníkové, jeden je větší, druhý menší. Ve větším modulu je uloženo pět snímačů, z nich jeden bude periskopický, a je tu i LED blesk. U menšího modulu vidíme snímače tři a LED blesk. Optika v obou případech bude pocházet z dílen Leica. K nim by měl patřit i další modul se třemi senzory a jedním ToF snímačem. V rámci barevnosti bychom se měli dočkat barev černé, šedé, bílé, modré, zlaté a bílo růžového barevného přechodu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.