Protože patří čínští Xiaomi k největším výrobcům televizí (bohužel dostupným v podstatě jen na čínském a indickém trhu), tak dává smysl, že k nim produkují i důležité doplňky. Mezi takové patří i soundbary, tedy reproduktory vytvořené speciálně k uložení pod televizi. Protože ruku na srdce, zvuk většiny televizí sám o sobě není zrovna reprezentativní. A protože moderní je být bezdrátový, tak byl takový i loňský Mi Soundbar, ale podle všeho už se pracuje na jeho nástupci. Tedy alespoň tomu nasvědčuje certifikace na Bluetooth SIG.

Pro tentokrát by se všeho měla zhostit dceřiná pod-značka Redmi a reproduktor by tak měl jít na trh jako Redmi Soundbar 2.0. Samotná certifikace nám toho z vybavení jako obvykle moc neodhaluje, takže se musíme spokojit jen s potvrzením připojení pomocí Bluetooth 5.0. Logický skok oproti minulé generaci vybavené Bluetooth 4.2. Ačkoliv je soundbar primárně bezdrátový, tak by nemělo chybět ani připojení pomocí optického kabelu, SPDIF nebo Auxilliary vstupu. A střízlivý optimista by čekal i lepší zvukové vlastnosti v porovnání s Mi Soundbarem.

 

Zatím nejsou k dispozici žádné další informace, takže netušíme ani datum vydání, ani plánovanou cenu. Mi Soundbar se prodával poměrně levně (v přepočtu kolem 67 dolarů), takže by se snad u novinky od Redmi nemělo jednat o nějaký zbytečně drahý kus. Možná si tvůrci počkají stejně jako loni na uvedení spolu s nějakým novým modelem televize, ale jde samozřejmě jen o náš odhad. Tak uvidíme jak to s Redmi Soundbar 2.0 bude pokračovat.