Včera byla spuštěna beta verze aktualizace na Android 8.0 Oreo pro přístroje Nokia 5. To je samo o sobě dobrou zprávou. Při podrobnějším pohledu na tuto aktualizaci zjistíme, že její součástí je i update aplikace pro fotoaparát s velmi zajímavými detaily. Ty by mohly lecos naznačit o chystaném telefonu Nokia 9.

Soubory uvnitř balíčku aplikace ukazují podporu režimu teleobjektivu s dvojnásobným optickým zoomem a také režim širokoúhlého objektivu. Jsou tu i ikony pro rychlost závěrky 1/500 až 1 sekunda a dále nastavení ISO s hodnotami od 100 do 2000.

beta verze aktualizace

Je zřejmé, že v případě Nokia 5 nebude možno tuto aktualizaci foto aplikace využít, a to díky nedostatečnému hardware. Jak je známo, Nokia 5 nemá duální fotoaparát. Jediným telefonem Nokia, který je duálním fotoaparátem osazen, je Nokia 8. Ten však taky neodpovídá popisu objektivů. Je zde totiž použit 13 MPix RGB objektiv a 13 MPix monochromatický objektiv se světelností f/2.0.

To vše by tedy mohlo naznačovat, že na akci, která by se měla konat 19. ledna/januára v Číně by mohl být prezentován nejen Nokia 8 druhé generace, ale také Nokia 9. V případě, že by u nové generace Nokia 8 byl nahrazen monochromatický objektiv RGB teleobjektivem a Nokia 9 by byl osazen výše zmiňovanou kombinací objektivů, tak by tato aktualizace foto aplikace rozhodně dávala smysl.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.