Včera jsme se zmínili o tom, že společnost Synaptics začala masově vyrábět snímač otisků prstů, který bude možno integrovat do displeje. To samozřejmě souvisí se skutečností, že v druhé půli letošního roku se výrobci telefonů začali uchylovat k „celoplošným“ obrazovkám. Technologie Full-screen tedy umožňuje výrobcům umístit větší displej do stejně velkého těla. Má to však jeden háček. Snímač otisků prstů musí být v takovém případě zabudován do zad přístroje, protože pod displejem pro něj není místo.

Většina uživatelů však preferuje čtečku uloženou vpředu. A právě tento problém elegantně řeší skener pod displejem. Podle tiskové zprávy společnosti Synaptics by se první telefony s jejich snímačem Clear ID FS9500 mohly objevovat už začátkem příštího roku, dost možná už v lednu/januári na veletrhu CES. Je určitě zajímavé, že snímač otisků je přímo zapouzdřen v displeji a to bez toho, aby se zvýšila jeho tloušťka. I se skenerem by tak měl displej dosáhnout maximální tloušťky 1,5 mm, jak je vidět na následujícím obrázku.

snímač otisků

Společnost Synaptics také uvedla, že navázala spolupráci s pěti největšími výrobci mobilních telefonů. Mělo by se jedna o společnosti Samsung, Huawei, Xiaomi, Oppo a Vivo. Přestože podle prvních zpráv bylo předpokládáno, že se Clear ID FS9500 skener objeví nejdřív u Samsung Galaxy S9, dnešní, opět nepotvrzené informace praví, že první výrobce, který se skenerem v displeji přijde, bude společnost Vivo. Počkejme si tedy na veletrh CES, který snad odhalí pravdu.