Včera jsme se zmínili o tom, že společnost Synaptics začala masově vyrábět snímač otisků prstů, který bude možno integrovat do displeje. To samozřejmě souvisí se skutečností, že v druhé půli letošního roku se výrobci telefonů začali uchylovat k „celoplošným“ obrazovkám. Technologie Full-screen tedy umožňuje výrobcům umístit větší displej do stejně velkého těla. Má to však jeden háček. Snímač otisků prstů musí být v takovém případě zabudován do zad přístroje, protože pod displejem pro něj není místo.

Většina uživatelů však preferuje čtečku uloženou vpředu. A právě tento problém elegantně řeší skener pod displejem. Podle tiskové zprávy společnosti Synaptics by se první telefony s jejich snímačem Clear ID FS9500 mohly objevovat už začátkem příštího roku, dost možná už v lednu/januári na veletrhu CES. Je určitě zajímavé, že snímač otisků je přímo zapouzdřen v displeji a to bez toho, aby se zvýšila jeho tloušťka. I se skenerem by tak měl displej dosáhnout maximální tloušťky 1,5 mm, jak je vidět na následujícím obrázku.

snímač otisků

Společnost Synaptics také uvedla, že navázala spolupráci s pěti největšími výrobci mobilních telefonů. Mělo by se jedna o společnosti Samsung, Huawei, Xiaomi, Oppo a Vivo. Přestože podle prvních zpráv bylo předpokládáno, že se Clear ID FS9500 skener objeví nejdřív u Samsung Galaxy S9, dnešní, opět nepotvrzené informace praví, že první výrobce, který se skenerem v displeji přijde, bude společnost Vivo. Počkejme si tedy na veletrh CES, který snad odhalí pravdu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.