Za devět dnů bude představen telefon OnePlus 8T. Není tedy divu, že na síť unikají téměř každý den nové zvěsti o jeho parametrech. Některé z nich nám servírují tipaři a na některé zas upozorňuje samotný výrobce. Nedávno nám tipaři nastínili, jaké by měl mít telefon rozměry a jaké parametry by mohl mít jeho hlavní fotoaparát. Nu a dnes se podíváme na přední kameru.

Na oficiálním twitterovém účtu OnePlus je totiž k vidění kratinké video s předním panelem OnePlus 8T. Video je sice pojato jen v grafické podobě, ale je poměrně dost výmluvné. Také popisek „Ultra Wide Angle Camera“ jasně naznačuje na co bychom se mohli připravit. Po modelech OnePlus 8 a 8 Pro, které mají 16 MPix selfie kameru se standardním objektivem bychom se u verze 8T měli připravit na změnu v podobě ultra širokoúhlého objektivu. Ten bude uložen v „díře“ v levém horním rohu obrazovky.

Společnost OnePlus se v posledních letech věnovala především vylepšování hlavního fotoaparátu a přední kamera zůstávala tak trochu stranou. Jedinou výjimkou je snad jen model Nord, který má duální selfie kameru se snímači 32 Mpix a 8 Mpix. Bylo by tedy příjemným osvěžením, kdyby model OnePlus 8T dostal vylepšenou selfie kameru. Navíc selfíčkáři by tak mohli jásat a pořizovat fotky s více lidmi najednou a širším pozadím snímku. Doplňme ještě, že hlavní fotoaparát by měl mít čtyři snímače s rozlišením 48 MPix, 16 MPix, 5 Mpix a 2 MPix. Očekává se podpora PDAF, OIS a EIS. Neměl by chybět širokoúhlý objektiv se záběrem 116°, makro objektiv a senzor pro snímání hloubky ostrosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.