Kromě telefonu OnePlus 8T by měla být za pár dnů představena i nová sluchátka. Odhadujeme to podle toho, že nedávno OnePlus hlásil, že připravuje nový gadget, který bude mít co do činění se zvukem. Tipaři se svorně shodli na tom, že půjde o TWS sluchátka OnePlus Buds Z. Ta by podle předchozích odhadů měla mít velmi dobrý poměr cena/výkon. A nyní se na twitterovém účtu společnosti objevilo potvrzení, že tato sluchátka budou skutečně představena 14. října/októbra.

Kromě potvrzení termínu představení OnePlus Buds Z je v upoutávce uvedena ještě jedna zajímavá informace. Sluchátka by totiž měla mít certifikaci IP55. To by tedy mělo znamenat, že budou odolná vůči stříkající vodě a prachu. Bez problémů by tak měla přežít jemný déšť a nebo pot při aktivním cvičení. Budou také vybavena silikonovými špičkami do uší. Podle všeho by měla mít sluchátka i nižší váhu, takže budou ideální pro poslech hudby při sportu.

Tipaři odhadují, že hmotnost sluchátek Buds Z by měla být nižší než 4,35 gramu. A přestože zatím z jejich specifikací neznáme téměř nic, očekává se podpora Bluetooth 5.0 a také podpora aplikace OnePlus Buds. Samozřejmě nižší cena by s sebou mohla přinést i mírně očesané specifikace než jaké mají první TWS sluchátka společnosti. Ale výrobce přesto slibuje vysokou kvalitou poslechu hudby. Předpokládáme, že podrobnější informace o parametrech a případně i o ceně budou na síti brzy zveřejněny. Přece jen do představovačky zbývá ještě devět dnů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.