Asi není třeba připomínat, že 14. října/októbra bude oficiálně představen telefon OnePlus 8T. Leccos už o něm víme, ale s blížícím se uvedením se tipaři předhánějí, kdo z nich přinese nové informace o parametrech. Dnes se zaměříme na velikost telefonu a také na to, jaká bude jeho foto výbava. A pokud tipaři nestřílejí jen tak od pasu a info o rozměrech je pravdivé, můžeme se připravit na větší a silnější stroj, než je jeho předchůdce OnePlus 8.

Pro informace jsme si zašli na Twitter k tipařům @OnLeaks a @heyitsyogesh. Podle prvního z nich bude mít OnePlus 8T rozměry 162,8×75,5×8,4 mm. Když však k tloušťce telefonu připočteme i modul zadního fotoaparátu dostaneme se na 9,3 mm. Pokud bychom přeměřili model OnePlus 8 zjistíme, že má v pase jen 8 mm. Model 8T by tak měl mít přibližně stejné rozměry jako telefon OnePlus 8 Pro. A důvodem pro větší tloušťku by mohla být větší baterie, která by měla mít 4500 mAh, tedy podobně jako u modelu 8 Pro.

Druhý tipař sdílí info o hlavním fotoaparátu. Ten by měl mít čtyři snímače. Primární 48 MPix Sony IMX586 by měl mít světelnost f/1.8, OIS a EIS. Druhý senzor bude širokoúhlý s rozlišením 16 MPix, clonou f/2.2 a záběrem až 116 stupňů. Třetí 5 MPix snímač se světelností f/2.4 bude sloužit pro zachycení hloubky ostrosti a poslední 2 MPix senzor se clonou f/2.4 bude fungovat jako makro objektiv. Dále se proslýchá, že přední kamera bude mít 16 MPix senzor Sony IMX471 podobně jako má i model OnePlus 7T. Samozřejmě jako vždy musíme k těmto zvěstem přistupovat s nadhledem, protože nic zatím není potvrzeno.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.