Ohodnoťte článek

Společnost HMD Global nelze než pochválit za to, že plní sliby a sune aktualizace Android 8.0 Oreo na své stávající telefony. Minulý měsíc se plné aktualizace dočkal top model Nokia 8 a dnes tu máme aktualizaci pro Nokia 5.

Produktový manažér společnosti, Juho Sarvikas, potvrdil na svém twitterovém účtu, že aktualizace na Android 8.0 Oreo pro Nokia 5 je připravena v beta verzi a uživatelé, kteří by ji chtěli využít, se musí zaregistrovat do programu Beta Labs a po schválení mohou „betu“ nainstalovat a začít testovat. V dohledné době by se měla objevit také beta verze pro Nokia 6.

Android 8.0 Oreo

Nokia 5 byla představen z kraje letošního roku jako telefon střední třídy s procesorem Snapdragon 430, 3 GB RAM a 16 GB ROM. Operačním systémem byl Android 7.1.1 a společnost již tenkrát slibovala, že se bude snažit vycházet svým zákazníkům vstříc s brzkými a častými aktualizacemi. Zejména ty systémové na Android 8.0 Orero by se měly dostat na všechny telefony Nokia vydané v tomto roce, tedy i na Nokia 3. Pokud byste si rádi beta verzi Android Oreo vyzkoušeli na své Nokia 5, zaregistrujte se na těchto stránkách.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.