O chystaném telefonu Nokia 9 se mluví už poměrně dlouho. Stejně tak dlouho se čeká na to, kdy společnost HMD Global potvrdí jeho reálnou existenci a datum uvedení. Mnozí také doufají, že poté, co HMD získala od Microsoftu ochrannou známu PureView, bude nadcházející Nokia 9 vybavena skvělou penta kamerou a do jejího názvu bude přidáno i přízvisko PureView.

Na síti bylo k vidění několik snímků údajné Nokia 9 s „hvězdicovým“ modulem zadního fotoaparátu, který tvoří pět snímačů, blesk a optický senzor. Tomu odpovídají i nejčerstvější rendery, které, byť neoficiálně, tento fotoaparát potvrzují.

Detaily čelního panelu telefonu zatím zůstávají v utajení, stejně tak jako jeho parametry a přesné rozlišení penta fotoaparátu. Nicméně se spekuluje o procesoru Snapdragon 845 s 8 GB RAM a 5,9 palcovém displeji s rozlišením Quad HD. Někteří z tipařů vycházejí z nedávné Bluetooth certifikace a domnívají, že telefon bude představen za nedlouho, konkrétně v únoru/februári 2019 na veletrhu MWC v Barceloně.