Letní akce Galaxy Unpacked společnosti Samsung se nezadržitelně blíží. Jako každým rokem na ní dojde na uvedení nové generace chytrých hodinek a samozřejmě také skládacích telefonů Samsung Galaxy Z Fold 6 a Z Flip 6. O všech chystaných produktech nás celkem pravidelně informují tipaři, takže víme, co můžeme čekat. A dnes tu máme další zprávu, která se objevila na stránkách TheElec. A hned v úvodu můžeme říct, že je dobrá.

Samsung nepoužije Exynos 2400 u telefonů Samsung Galaxy Z Fold 6 a Z Flip 6

Jistě víte, že společnost Samsung u svých vlajkových telefonů rád používá strategii dvou různých procesorů. Vypustili ji jen loni u modelů řady Galaxy S23. Ale letos se k ní u série Galaxy S24 vrátili a na některé trhy poslali telefony s procesorem Snapdragon 8 Gen3 a na jiné s vlastním čipsetem Exynos 2400. A tipaři dokonce hovořili o tom, že tuto strategii dvou čipsetů Samsung využije i u skládacích modelů Samsung Galaxy Z Fold 6 a Z Flip 6.

Podle nejnovějších informací si ale ti, kteří příliš nefandí procesorům Exynos mohou oddechnout. Výrobce prý pošle skládací modely na všechny trhy jen s jedním čipsetem, a to se Snapdragonem 8 Gen3. Ostatně při pohledu do historie tomu tak bylo vždy u všech generací skládacích telefonů. Navíc je tu i dobrá spolupráce Samsungu a společnosti Qualcomm. Ta své vlajkové procesory upravuje na míru a v názvu mají doplněno sousloví “for Galaxy”.

Rozhodnutí pro výhradní použití procesoru společnosti Qualcomm u telefonu Samsung Galaxy Z Fold 6 a Z Flip 6 je tedy spíš o efektivitě než o obavě z nízké výkonnosti čipsetu Exynos 2400. Ten totiž Samsung vylepšil natolik, že rozdíly ve výkonu ve srovnání se Snapdragonem 8 Gen3 jsou zanedbatelné. Řada skládacích telefonů byla totiž vždy koncipována pro procesor společnosti Qualcomm a přidání dalšího čipsetu by jen zvýšilo její výrobní náklady. A přiznejme si, že produkce skládacích telefonů je sama o sobě poměrně nákladná. Je tu také otázka výše prodejů, které se zatím nevyrovnají výši prodejů klasických telefonů řady Galaxy S.