Společnost Samsung představila letos v únoru/februári na veletrhu MWC svou novou nositelnost. Asi by bylo nošením dříví do lesa připomínat, že jde o prsten Samsung Galaxy Ring. Uvedení proběhlo ale jen rámcově, ale postupem času nám některé podrobnosti o prstenu servírovali tipaři. Přesto stále ještě všechno o této nositelnosti nevíme. A právě cena je tím, co neznáme. Nyní ale na platformě X zveřejnil známý tipař Yogesh Brar odhadované ceny, se kterými prsten údajně půjde do prodeje ve Spojených státech a v Indii.

Samsung Galaxy Ring má prý cenu pod 400 dolarů

Tipař tvrdí, že cenu prstenu Samsung Galaxy Ring na americkém trhu výrobce nastaví mezi 300 až 350 dolarů. V Indii pak prý bude stát zhruba 35000 indických rupií. V obou případech jde o relativně dobrou cenu, takže se prsten dostane mezi větší množství uživatelů. Je ale pravdou, že i tato cena pro některé potenciální kupce může být vysoká, ale fanoušci nových technologií pravděpodobně neodolají. Připomeňme, že například konkurenční prsten Amazfit Helio Ring přijde na 299,99 dolaru.

Další informace, která se na síti objevila pak naznačuje, že výrobce chce prsten Samsung Galaxy Ring nabízet s předplatitelskou službou. Není zatím zcela jasné, co přesně předplatné obnáší a zda je pro některé funkce prstenu povinné, nebo se vztahuje jen na některé prémiové funkce, které používání prstenu vylepší. Nicméně už při uvedení prstenu na MWC viceprezident Samsungu, Dr. Hon Pak naznačil, že uvažují o měsíčním předplatném pod 10 dolarů za Samsung Health.

Ovšem podobné předplatitelské služby využívá i konkurence, jako je například Apple nebo Fitbit. U Fitbit Premium je to buď 10 dolarů měsíčně a nebo 80 dolarů za rok. Apple Fitness má stejné předplatné. Vypadá to tedy, že i Samsung si chce zajistit u prstenu Samsung Galaxy Ring nějaké trvalé příjmy jako jeho konkurenti. Co za toto předplatné nabídne nevíme, ale tipaři už avizovali speciální aplikaci Samsung Food pro jídelníčky na míru a doporučenou stravu. Snad už brzy výrobce zveřejní nějaké další podrobnosti o tomto předplatném.