Skládací telefony si na trhu celkem rychle získaly popularitu. V portfoliu je už má několik etablovaných výrobců. A mezi hlavní lídry v tomto segmentu patří společnost Samsung se svou řadou Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip. Výrobce se snaží každou novou generaci skládacích telefonů vylepšit a zatím se mu to docela daří. Telefony mají vylepšené panty, displeje a letos prý jak klasický skládací Fold, tak i véčkový Flip dostanou vylepšenou nebo větší baterii. A jak na tom budou Samsung Galaxy Z Fold 6 a Z Flip 6 s výkonem nabíjení prozradila certifikace 3C.

Samsung Galaxy Z Fold 6 a Z Flip 6 nedostanou rychlejší nabíjení

Certifikace 3C se zabývá vším, co se týká baterií a nabíjení. Víme, že společnost Samsung je poměrně konzistentní, co se nabíjení týče a ve výkonu nabíjení dělá jen zřídka výjimku. Proto nás zajímá, zda skládací telefony Samsung Galaxy Z Fold 6 a Z Flip 6 nebudou právě tou výjimkou, která potvrzuje pravidlo. Tedy jestli třeba náhodou nedostanou rychlejší než 25 W nabíjení.

Při pohledu do certifikačního výpisu zjistíme, že véčkový Galaxy Z Flip 6 prošel certifikací s kódovým označením SM-F9560 a Samsung Galaxy Z Fold 6 má kódové označení SM-F7410. Oba telefony pak podporují nabíječku s modelovým označením EP-TA800. To tedy znamená, že výkon nabíjení je stará známá klasika 25 W a jde o stejný výkon jako v případě skládacích telefonů Galaxy Z Fold 5 a Z Flip 5 a také Galaxy S24. Model Galaxy S24 Plus a S24 Ultra podporují 45 W nabíjení.

Samsung je prostě tradicionalista a tradice s 25 W nabíjení se drží i u nové generace skládacích telefonů. A to i přesto, že podle nedávných informací a certifikace Safety Korea má právě Samsung Galaxy Z Fold 6 dostat baterii s novým designem. Prý je vyměnitelná, což je jistě u dražších skládacích telefonů zajímavý prvek. Uživatelé tak jen vymění starou baterii a nemusí kvůli ní pořizovat nový telefon. A protože i véčkový Z Flip 6 má dostat dvoučlánkový akumulátor s celkovou typickou kapacitou 4000 mAh nebylo by možná rychlejší nabíjení od věci.