Společnost Samsung pořádá několikrát do roka velké prezentační akce Galaxy Unpacked. Uvádí na nich svá prémiová zařízení, ať už jsou to vlajkové telefony Galaxy S, skládací telefony a nebo hodinky. První letošní akci s telefony Galaxy S23 máme za sebou a tu druhou zpravidla Samsung pořádá v srpnu/auguste. Letos by ale letní akce mohla proběhnout o něco málo dříve.

Galaxy Unpacked prý proběhne už v červenci

Velká letní akce Galaxy Unpacked loni proběhla 10. srpna a Samsung zde představil novou generaci svých skládacích telefonů a řadu hodinek Watch 5. Je proto logické, že tipaři původně odhadovali, že letošní uvedení skládacích modelů Galaxy Z Fold 5, Z Flip 5, hodinek Watch 6 a dalších novinek proběhne ve stejném termínu. Nicméně na stránkách SamMobile se nyní objevila zpráva, že letos letní Galaxy Unpacked proběhne o něco málo dříve.

Tím o něco málo tipaři myslí zhruba pár dnů. Galaxy Unpacked se podle nich totiž uskuteční v termínu mezi 25. a 27. červencem/júlem. A co k tomu Samsung vede? Důvod je celkem jednoduchý. Hlavními hvězdami večírku budou skládací telefony. Nu a přestože si Samsung v tomto segmentu stále drží vedoucí pozici, konkurence mu roste jako houby po dešti.

Už loni se totiž pustila spousta etablovaných výrobců do příprav skládacích telefonů, vylepšují je a snaží se jim nasazovat i mírně nižší ceny, než bývalo kdysi zvykem. Svůj první skládací telefon se dokonce chystá představit i Google, takže je nasnadě, že Samsung nechce konkurenci dát větší prostor. Ve hře je totiž i boj o potenciální kupce, kteří letos mají větší možnost výběru. Dalším důvodem může být i to, že letošní akci Galaxy Unpacked může Samsung uspořádat přímo v Jižní Koreji ve městě Busan a prý se velmi snaží, aby akce proběhla právě tam. Samozřejmě nic v této chvíli není potvrzeno a Samsung zpravidla termín akcí potvrdí až na poslední chvíli.