Značka Vivo chystá nové telefony řady Vivo S19. Oba modely, jak ten standardní, tak i model Pro mají za sebou certifikace potřebné pro uvedení na trh a včera jsme viděli první upoutávky, které odhalily jejich design a parametry fotoaparátů. Bylo tedy jen otázkou času, kdy výrobce oznámí termín jejich představení.

A ta chvíle je tu. Vivo právě na svém oficiálním Weibo účtu potvrdilo, že telefony představí ještě v tomto měsíci v Číně, konkrétně 30. května/mája v 19 hodin místního času. Na Weibo je také krátká video upoutávka, která odkazuje na skvělou foto výbavu chystaných telefonů řady Vivo S19.

Co zatím víme o telefonech řady Vivo S19

Výrobce sice v této chvíli ještě neoznámil žádné konkrétní parametry telefonů řady Vivo S19, ale viceprezident společnosti, pan Jia Jingdong, potvrdil, že specifikace foto výbavy, které se včera zveřejnil jeden z tipařů, jsou reálné. Takže jde u modelu Pro o trojitý fotoaparát s primárním 50 MPix snímačem Sony IMX921 s podporou OIS. Dále je tu 50 MPix teleobjektiv Sony IMX816 s OIS a 50× zoomem. Posledním v sestavě je 8 MPix širokoúhlý objektiv. Přední kamera prý dostala 50 MPix senzor. Standardní model má hlavní fotoaparát duální s primárním 50 MPix snímačem s podporou OIS a 8 MPix širokoúhlým objektivem. Přední kamera má jako u modelu Pro rozlišení 50 MPix. U obou telefonů má zadní fotoaparát kruhový LED blesk Aura Light.

Co se týče dalších specifikací řady Vivo S19, tipaři se víc zmiňují o modelu Pro. U něj prý očekávají 6,78 palcový zakřivený OLED displej s rozlišením 2800 × 1260 pixelů. Pod kapotou pak najdeme procesor Dimensity 9200 Plus spárovaný s až 16 GB operační paměti. Baterie má kapacitu 5500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W. U standardního modelu tipaři očekávají procesor Snapdragon 7 Gen3, baterii s kapacitou 6000 mAh a také 80 W kabelové nabíjení. Displej je údajně stejný jako u modelu Pro. Další podrobnosti o specifikacích zřejmě výrobce potvrdí v nejbližších dnech.