Máme tu další dnešní zastavení v Barceloně na veletrhu MWC. Tentokrát se přesuneme ke stánku společnosti Oppo, ale i nadále zůstaneme u nositelností. Za ně ostatně můžeme považovat i právě představené chytré brýle Air Glass 3 XR. Jde sice zatím jen o prototyp, ale výrobce má s tímto produktem velké plány. Chce tím totiž nastavit nový standard pro své produkty s integrovanou umělou inteligencí.

Nové chytré brýle společnosti Oppo jsou přímým nástupcem jejich brýlí Air Glass 2, které představili v roce 2022 na své pravidelné akci Inno Day. Air Glass 3 XR ale na rozdíl o předchůdce plně využívají umělou inteligenci. Výrobce se v tomto případě snažil způsob použití AI zjednodušit a překlenout otevřený prostor mezi složitostí technologie a jednoduchostí při jejím každodenním běžném používáním.

Oppo Air Glass 3 XR jsou nabité moderními technologiemi

Podobně jako chytré brýle z roku 2022 mají i nové brýle Oppo Air Glass 3 XR v podstatě vzhled klasických brýlí. Jsou velmi lehké s hmotností jen 50 gramů. Pryskyřicové čočky mají index lomu 1,70 a maximální jas více než 1000 nitů. To vše dohromady zajistilo jasný výhled, a to v jakémkoli osvětlení.

Do středu čoček je integrovaný plnobarevný displej s vysokou vizuální kvalitou. Kromě toho Oppo do brýlí integrovalo i asistenta AndresGPT AI, který umožňuje hlasové příkazy a dotykové interakce. Uživatelé tak mohou přes brýle ovládat hudbu, přijímat hovory a nebo procházet fotografie. To vše pomocí jednoduchých příkazů nebo gest. Pro dobrou izolaci okolního hluku i v tom nejhlučnějším prostředí jsou tu čtyři mikrofony a Oppo slibuje velmi kvalitní zvukový výstup. To vše dohromady vypadá futuristicky a navíc jde o prototyp. Ale inovativní technologie využité právě v takových produktech jako jsou třeba chytré brýle posunují vývoj stále kupředu.