HONOR včera představil dvě špičkové inovace umělé inteligence v zařízeních, které vznikly s cílem posílit postavení jednotlivců a zvýšit úroveň bezpečnosti uživatelů. Během své keynote na veletrhu MWC 2024 v Šanghaji s názvem „Synergie člověka a umělé inteligence: inteligentní zařízení lépe posílí postavení lidí“ představila společnost HONOR své nejnovější pokroky v oblasti umělé inteligence zaměřené na člověka. Honor AI Defocus Eye Protection a AI Deepfake Detection. Během keynote značka také zopakovala své zaměření na umělou inteligenci v zařízení orientovanou na člověka. A také svou víru v potenciál hardwaru posílit s podporou AI postavení uživatelů poskytováním služeb na míru a zároveň chránit soukromí uživatelů.
„Umělá inteligence přináší do našich životů revoluci a je hnacím motorem průmyslu chytrých telefonů. Většina odvětví se zaměřuje na cloudovou umělou inteligenci. Jedná se ale jen o část skládačky. Umělá inteligence v chytrých telefonech, které nám rozumí lépe než jakákoli jiná zařízení, má jedinečnou pozici pro poskytování služeb. Takových, které jsou přizpůsobeny nám a našim preferencím,“ řekl George Zhao, generální ředitel společnosti HONOR Device Co., Ltd. „Ve společnosti HONOR věříme, že umělá inteligence v zařízeních má potenciál posílit postavení uživatelů. A zvýšit jejich schopnosti ve všem, co dělají. Zveme proto všechny hráče v oboru, aby se k nám připojili a věnovali se nevyužitému potenciálu umělé inteligence v zařízeních.“
Vývoj technologie ochrany očí od prevence k úlevě
Společnost HONOR představila na veletrhu MWC v Šanghaji nejnovější pokroky v technologii ochrany očí AI Defocus Eye Protection. Vzhledem k celosvětovému nárůstu případů krátkozrakosti způsobené dlouhodobým používáním obrazovky využívá tato technologie umělou inteligenci k simulaci rozostřovacích brýlí na displeji chytrého zařízení.
Je prokázáno, že nošení rozostřovacích brýlí přispívá ke zdraví očí. Protože záměrně vyvolávají řízené rozostření v periferním zorném poli uživatele, aby pomohly udržet jasné centrální vidění. Tento efekt vytváří změněný zrakový vjem zpomalující proces prodlužování osy oka. A ten vede ke krátkozrakosti. Ochrana očí HONOR AI Defocus Eye Protection se od prevence dostala k vytvoření technologie, která může vést k úlevě od potíží. Bylo prokázáno, že po 25 minutách čtení se přechodná krátkozrakost uživatelů snížila v průměru o 13 stupňů. Přičemž u některých uživatelů došlo k maximálnímu snížení o 75 stupňů .
Honor AI Deepfake Detection: Omezení podvodů pomocí hloubkové detekce s umělou inteligencí
Společnost HONOR také představila technologii AI Deepfake Detection. Ta předchází rizikům spojeným s cloudovou technologií „deepfake“. Aby pomohla bránit podvodům a odhalit digitálně zmanipulovaný obsah, zkoumá AI Deepfake Detection informace po jednotlivých snímcích. Jako je oční kontakt, osvětlení, čistota obrazu a přehrávání videa. A identifikuje tak vady, které jsou lidským zrakem nepostřehnutelné.
Kromě toho byla AI Deepfake Detection vyškolena pomocí rozsáhlého souboru dat s videi a obrázky souvisejícími s online podvody, což umělé inteligenci umožňuje provést identifikaci, kontrolu a porovnání během tří sekund. Pokud funkce zjistí syntetický nebo pozměněný obsah, okamžitě vydá uživateli varování před rizikem a v zájmu jeho bezpečnosti ho odradí od dalšího kontaktu s potenciálními podvodníky.