Asi jen málo fanoušků mobilních technologií nezná ikonickou sérii Huawei P. Telefony z této řady si na trhu získaly velkou popularitu. Navíc je na trhu najdeme už dlouhých 12 let. Posledními vydanými telefony jsou modely P60, které v Číně debutovaly loni v březnu/marci. Model P60 Pro se pak dokonce dostal i na globální trhy. Tipaři ještě nedávno odhadovali, že letos ve stejném termínu dojde na uvedení jejich nástupců, modelů P70. Ovšem zhruba před měsícem jsme se dozvěděli, že výrobce uvedení této série odložil.

Tipaři čile spekulovali o tom, proč Huawei představí telefonů odložil, ale nyní víme, že důvod je zřejmě velmi prostý. Výrobce totiž právě oznámil novou sérii “Pura”. Je tedy pravděpodobné, že očekávané telefony řady P70 vyjdou v této nové sérii.

Huawei Pura jako symbol čistoty a krásy

Novou sérii Pura představil na čínském Weibo v krátkém videu CEO Huawei Consumer Business, pan Yu Chengdonga. Zmínil, že nová série je výrazným milníkem, který odráží jejich závazek k nadčasovému a elegantnímu design. Ostatně i řada P se vyznačovala atraktivním designem a skvělou foto výbavou. A právě označení “Pura” prý znamená krásu a čistotu. Telefony Pura proto nabídnou uživatelům atraktivní design a velmi kvalitní fotoaparáty.

Na oznámení řady Huawei Pura už začínají reagovat i tipaři v čele s nám dobře známým čínským tipařem Digital Chat Station. Podle něj v řadě najdeme několik nových telefonů. Konkrétně hovoří o modelech Huawei Pura 70, Pura 70 Pro, Pura 70 Pro Plus a Pura 70 Ultra. Zdá se tedy, že model z edice Art výrobce v sérii vynechá a nahradí jej modelem Ultra s lepším designem. Modely Pro a Pro Plus se prý liší ve foto výbavě a výdrži baterie. Termín uvedení nových telefonů ale ani Huawei a ani tipaři neoznámili. Ovšem podle předchozích odhadů prý může na uvedení dojít ještě v tomto měsíci. Takže uvidíme, jak to nakonec dopadne.