U výstavního stánku společnosti Xiaomi na veletrhu MWC se zdržíme ještě chvíli. Kromě hodinek Watch 2 totiž do Evropy doputovaly i hodinky Xiaomi Watch S3. Mezi oběma uvedenými modely je hlavní a zásadní rozdíl v tom, že první z nich běží na operačním systému Wear OS společnosti Google a ty druhé naopak na systému Hyper OS společnosti Xiaomi. Samozřejmě je tu i pár dalších rozdílů, na které se nyní podíváme.

Xiaomi Watch S3 a jejich specifikace

Také hodinky Xiaomi Watch S3 mají kruhový AMOLED displej s úhlopříčkou 1,43 palce, rozlišením 466 × 466 pixelů a obnovovací frekvencí 60 Hz. A stejně jako u modelu Watch 2 je jejich tělo vyrobené z hliníkové slitiny. Co je ale odlišuje je jejich výměnný systém rámečků a řemínků. Barvu rámečků lze sladit s barvou řemínků a barevných variant a různých materiálů je slušná řádka. Zároveň je tu celá sada uživatelsky přizpůsobitelných ciferníků, takže hodinky si může každý přizpůsobit podle svého gusta.

Estetika a zábava ale nejsou tím jediným, co hodinky Xiaomi Watch S3 nabízejí. Je tu samozřejmě velmi dobrá funkčnost, takže hodinky se stanou dobrým společníkem při sportu a sledování zdraví. Najdeme zde více než 150 sportovních režimů od běhu, přes cyklistiku až po plavání a zimní sporty. Pro zimní sporty nebo outdoorové aktivity je připravená podpora dvoupásmové technologie GNSS L1/L5. Nechybí ani odolnost vůči vodě do 5ATM. Pro bezkontaktní platby je připravená podpora NFC.

V rámci sledování zdraví a kondice Watch S3 podporují monitoring tepové frekvence, celodenní monitoring hladiny kyslíku v krvi a také monitoring tlaku. Výdrž také není špatná a podle výrobce hodinky zvládnou nepřetržitý provoz až 15 dní na jedno nabití 486 mAh baterie. Chronometr také podporuje rychlé nabíjení a při pětiminutovém nabíjení přibude dostatek energie pro dvoudenní fungování. Xiaomi Watch S3 jdou do prodeje v barvě černé a stříbrné a jejich cena v Evropě je nastavená na 149 euro. Na českém trhu je u vybraných prodejců pořídíte za 3299 Kč.