Fanoušci společnosti Oppo mají od včerejška žně. Právě včera totiž odstartovala dvoudenní konference Inno Day, na které pravidelně dojde na uvedení několika technologických novinek, telefonů a dalších nových produktů. Společnost zde také poodhalí, jaké inovace do budoucna chystá a vždy připraví pro své příznivce i nějaké překvapení. Včera došlo na představení čipu MariSilicon Y, monitoru zdraví OHealth H1 a brýlí Air Glass 2 AR. A dnes se dočkáme uvedení skládacích telefonů Find N2 a Find N2 Flip.

MariSilicon Y, Oppo OHealt H1 a Air Glass jsou na světě

Mohlo by se zdát, že čip MariSilicon Y Oppo představilo jako náhradu za čip MariSilicon X, ale není to tak. Čerstvě představený čip totiž má úzké propojení s Bluetooth, využívá pokročilou technologii zpracování N6RF a speciální balíček, který zvyšuje šířku pásma Bluetooth o 50 %. Má také vyhrazenou NPU pro bezztrátový přenos zvuku při 24 bitech/192 kHz. Navíc je tu i technologie adaptivní dynamické kódové rychlosti pro stabilní zvuk. Oppo tvrdí, že MariSilicon Y je světově prvním čipem svého druhu.

Další novinkou, kterou Oppo včera uvedlo je monitor zdraví OHealth H1. Zároveň je OHealth nová produktová řada a monitor zdraví je jejím prvním produktem. Monitor dokáže sledovat okysličení krve, provádí EKG, vyšetření srdce a plic poslechem a také kontroluje tepovou frekvenci, tělesnou teplotu a spánek. OHealth H1 je malý a lehký s hmotností 95 gramů. Jeho tvar je oválný. K poskytování přesných dat využívá zdravotní algoritmy Oppo a získaná data lze také sdílet s lékaři.

Posledním včera uvedeným produktem jsou brýle Oppo Air Glass 2 AR. Přestože jsou brýle velmi lehké s hmotností 38 gramů působí celkem masivním dojmem. Jejich vzhled je ale téměř stejný jako u klasických brýlí. Mají pryskyřičné SRG difrakční čočky, které vyvinulo jako první na světě Oppo. Air Glass 2 zvládají telefonní hovory, překlady textů v reálném čase, navigaci a také převádějí zvuk na text pro uživatele se sluchovým postižením.