Chystaný telefon Nothing Phone (2a) je v poslední době probíraný ze všech úhlů a stran. Aby taky ne, jde o třetí telefon značky Nothing, který spadá parametry do střední třídy a proto ani jeho cena nemá být vysoká. Navíc má už také potvrzený termín představení, které je naplánované na 5. března/marca a půjde o globální prezentační akci. Ovšem jediným trhem, kam se tento telefon nedostane jsou Spojené státy.

Přestože o telefonu Nothing Phone (2a) víme už docela dost, stále nebylo jasné jak vypadá. Jistě, nějaké rendery a náznaky vzhledu tu už byly a z nich plynulo, že i tento telefon se drží designové linie s transparentním zadním panelem a rozhraním LED Glyph. Nyní se ale na stránkách SmartPrix objevily exkluzivní rendery, které stránky zveřejnily ve spolupráci se známým designérem OnLeaks. A právě nové snímky nabízejí jedinečný pohled na chystaný telefon v celé jeho kráse.

Komplexní pohled na telefon Nothing Phone (2a)

Začneme zadním panelem telefonu Nothing Phone (2a). U něj totiž rendery potvrdily velký kruhový modul hlavního fotoaparátu. V lesklém kruhu leží menší ovál se dvěma snímači kamery. Napravo, těsně nad oválem, je oko LED blesku. Jde o vzhled, kterému výrobce říká “Fresh Eyes”. Kolem modulu kamery vidíme i tři LED pásky rozhraní Glyph. Vzhled zad je u tohoto modelu průhledný jen napůl. Stále ale vidíme několik šroubků a jakýsi zakřivený prvek, který se táhne od modulu fotoaparátu ke spodní hraně.

Displej telefonu Nothing Phone (2a) je plochý s velmi úzkými souměrnými rámečky. Ve středu jeho horní části leží malá “díra” pro přední kameru. Na pravé hraně zařízení je tlačítko napájení a na levé pak dvě tlačítka pro ovládání hlasitosti.

A jak je to s parametry? I když podle benchmarkových testů Antutu to vypadalo, že telefon pohání procesor Dimensity 7200, tak prý jde o čipset Dimensity 7200 Pro. Ten vyvinula značka Nothing ve spolupráci s MediaTekem a je údajně o 18 % rychlejší a o 16 % energeticky úspornější než Snapdragon 778G. Očekáváme také 6,7 palcový OLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Hlavní fotoaparát je duální se dvěma 50 MPix snímači, kdy jeden z nich funguje jako širokoúhlý objektiv. Přední kamera dostala 32 MPix senzor. Tipaři potvrdili i podporu rychlého nabíjení s výkonem 45 W a 5000 mAh baterii.