Před pár dny značka Nothing oznámila, že na 5. března/marca naplánovala prezentační akci. Asi není potřeba dodávat, že na ní oficiálně uvede svůj třetí telefon, model Nothing Phone (2a). O tomto telefonu se už poměrně dlouho mluví, takže víme, že svými parametry spadá do střední třídy a tím pádem je levnější než jeho starší prémiový bratr Phone (2). Ovšem i u něj se dočkáme transparentního zadního panelu s rozhraním LED Glyph. A protože uvedení je globální, tipaři už odhadovali i cenu, se kterou údajně telefon půjde na francouzský trh.

Co o telefonu Nothing Phone (2a) prozradily benchmarkové testy

Z dřívějších informací také víme, že model Nothing Phone (2a) pohání procesor Dimensity 7200. Jeho výkon prověřily benchmarkové testy Antutu a porovnaly jej s telefony Redmi Note 13 Pro Plus a OnePlus Nord CE 3. Výsledky pak vidíme na snímcích, kde jsou telefony seřazeny vedle sebe a model Nothing Phone (2a) je v řadě první zleva uložený v pouzdře. Dodáme i to, že model Redmi pohání stejný procesor jako model Phone (2a) a telefon OnePlus má čipset Snapdragon 782.

A jak je na tom tedy Nothing Phone (2a) s výkonem? Podle snímku a stránek Reddit získal Nothing Phone (2a) celkové skóre 738164 body. V testu CPU je to 236788 bodů a v testu GPU pak 180516 bodů. V testu paměti nasbíral 137288 bodů a v UX testu 183572 body. Pokud výsledky srovnáme s dalšími dvěma telefony, je jejich celkové skóre poměrně nižší. Samozřejmě jde o benchmarkové testy, které jsou jen orientační a v reálné praxi může být výkon jiný.

Co se dalších specifikací modelu Phone (2a) týče očekáváme 6,7 palcový OLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Procesor Dimensity 7200 údajně doplní 8 GB, případně 12 GB operační paměti a 128 GB a nebo 256 GB interního úložiště. Hlavní fotoaparát je duální se dvěma 50 MPix snímači, kdy jeden z nich funguje jako širokoúhlý objektiv. Přední kamera dostala 32 MPix senzor. Dále tipaři potvrdili podporu rychlého nabíjení s výkonem 45 W a operační systém Android 14 s nadstavbou Nothing OS 2.5.