Značka Nothing má na svém kontě dva telefony, jmenovitě modely Phone (1) a Phone (2). Už nějakou dobu není tajemstvím, že připravují třetí telefon v pořadí, který dostane obchodní název Nothing Phone (2a). Tipaři o tomto modelu mluví v podstatě už od konce loňského roku a dokonce i šéf Nothing, Carl Pei, potvrdil, že na něm skutečně pracují.

Víme, že telefon Nothing Phone (2a) parametry spadá do střední třídy, což naznačuje i písmeno A v jeho názvu. Znamená to také, že jeho cena je nižší než u modelu Phone (2). I přesto se drží neotřelé designové linie, kterou výrobce u svých telefonů nastavil. Na jeho specifikace se už v minulém měsíci zaměřili tipaři a dokonce odhadovali i evropskou cenu. Navíc i certifikace, kterými telefon prošel potvrdily některé z jeho specifikací. Zbývalo tedy jen oznámení, které by potvrdilo termín jeho představení. A i ten už výrobce oznámil.

Nothing Phone (2a) dorazí až v březnu

Přestože tipaři dříve odhadovali, že na uvedení modelu Nothing Phone (2a) dojde už v únoru/februári na veletrhu MWC 2024 ve španělské Barceloně, není tomu tak. Výrobce totiž ve videu na svém YouTube kanálu a následně i na platformě X oznámil, že telefon globálně představí na akci s názvem “Fresh Eyes” až 5. března/marca. Je ale docela zajímavé, že globální uvedení nebude až tak úplně globální. Phone (2a) totiž nepůjde do prodeje ve Spojených státech. A to přesto, že model Phone (2) vyloženě cíli na americký trh.

Kromě toho najdeme na platformě X také soupisku hlavních parametrů modelu Nothing Phone (2a), kterou zveřejnil známý tipař Yogesh Brar. Tipař uvádí, že chystaný telefon má 6,7 palcový OLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Zadní panel je opět průhledný s rozhraním LED Glyph. Jako procesor v tomto případě výrobce použil čipset Dimensity 7200 Ultra s maximálním taktem 2,8 GHz. Hlavní fotoaparát je duální se dvěma 50 MPix snímači, kdy jeden z nich funguje jako širokoúhlý objektiv. Přední kamera dostala 32 MPix senzor. Dále tipař potvrdil podporu rychlého nabíjení s výkonem 45 W a operační systém Android 14 s nadstavbou Nothing OS 2.5.