Tipaři už nějakou dobu avizují, že společnost Asus připravuje další rozšíření své produktové řady Zenfone. Novým modelem v sérii je Asus Zenfone 11 Ultra, ovšem pokud čekáte malý kompaktní telefon, tak se spíš připravte na něco většího. Tipaři totiž jedním dechem dodávají, že chystaný telefon je mírně upravený a přeznačený herní model ROG Phone 8 Pro. A protože telefon už prošel také testy Geekbench víme, že jde o vlajkovou loď s procesorem Snapdragon 8 Gen3.

Z výše uvedeného je jasné, že se uvedení modelu Asus Zenfone 11 Ultra blíží, což nyní potvrdil i výrobce na svých oficiálních stránkách. Představovačka ale neproběhne na veletrhu MWC 2024, ale o něco později. I přesto bude globální. Na stránkách společnosti Asus vidíme, že proběhne online 14. března/marca v Tchaj-peji, Berlíně a New Yorku. V Evropě můžeme prezentační akci sledovat od 13 hodin. Zároveň to znamená, že telefon bude dostupný na Tchaj-wanu, v Evropě a ve Spojených státech. Kromě toho Asus sdílí na platformě X zprávu, že telefon podporuje vylepšenou umělou inteligenci.

Co zatím o telefonu Asus Zenfone 11 Ultra víme?

Ze snímků telefonu Asus Zenfone 11 Ultra, které se už dříve objevily na síti je zřejmé, že má velmi podobný vzhled jako model ROG Phone 8 Pro. Je ale pravděpodobné, že nedostane tak výraznou podporu herních funkcí, RGB světel a senzorů AirTriggers. Půjde tedy o klasický chytrý telefon.

Co se týče parametrů, očekáváme procesor Snapdragon 8 Gen3 s až 16 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Dále také 6,78 palcový Samsung AMOLED LTPO displej s rozlišením 2400 × 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 144 Hz. Baterie má kapacitu 5500 mAh a podporu kabelového nabíjení s výkonem 65 W a 15 W bezdrátového nabíjení. Hlavní fotoaparát je trojitý s 50 MPix, 13 MPix a 32 MPix snímači, kdy prostřední z nich funguje jako širokoúhlý objektiv a poslední jako teleobjektiv s 3× optickým zoomem. Přední kamera má 32 MPix senzor. Operačním systémem je Android 14. Asus Zenfone 11 Ultra půjde na trh v barvách Eternal Black, Skyline Blue, Misty Grey, Verdure Green a Desert Sienna.