Včera jsme se dozvěděli neradostnou zprávu, že segment herních telefonů přijde o modely řady Lenovo Legion. Lenovo sice tuto sérii uzavírá, ale o nové herní telefony nebudeme ochuzeni. Na trhu je ještě dost značek, které každým rokem nabízejí své novinky. A jedna taková se pro nás právě chystá. Jde o telefony společnosti Asus, konkrétně o jejich letošní herní stroje Asus ROG Phone 7 a ROG Phone 7 Pro. Výrobce jejich představovačku naplánoval na 13. dubna/apríla a podle prvních informací se máme na co těšit. Půjde totiž o vlajkové telefony.

Jaký design dostaly modely řady Asus ROH Phone 7?

Do představovačky tedy zbývají necelé dva týdny, takže je na čase, abychom se na chytané telefony řady Asus ROG Phone 7 podívali trochu podrobněji. Dnes se proto budeme věnovat jejich vzhledu. Telefony se prošly taiwanskou certifikací a součástí certifikačního výpisu jsou i jejich reálné fotky. Snímků je poměrně dost a zveřejnily je stránky MySmartPrice.

Na první pohled je zřejmé, že design letošních telefonů řady ROG Phone 7 se od těch loňských nijak zásadně neliší. Zadní panel je bílý s atypickým tvarem modulu hlavního fotoaparátu a dalšími designově sjednocenými prvky. Je tu i výřez pro “bodové osvětlení”. Kolem displeje jsou mírně širší rámečky a přední kamera leží v pravém horním rohu displeje. Na spodní hraně najdeme 3,5 mm audio jack, mřížku jednoho z reproduktorů a port USB-C. Na horní hraně je mřížka druhého reproduktoru. Tlačítko napájení a kolébka hlasitosti je na pravé hraně.

Z certifikačního výpisu také vyčteme, že baterie telefonu Asus ROG Phone 7 je dvoučlánková, kdy jeden článek má kapacitu 3000 mAh. Je tedy jasné, že celková kapacita akumulátoru je 6000 mAh. Výhodou dvoučlánkové baterie je její rychlejší nabíjení, což se u herního telefonu jistě hodí. Na fotkách vidíme i nabíjecí adaptér, který má výkon 65 W (20V/3,25A). Kromě toho certifikací prošlo i chlazení Aero Active Cooler. Zdá se tedy, že telefony řady ROG Phone 7 dostanou jen dílčí vylepšení ve srovnání s loňskými modely. Tím hlavním je procesor Snapdragon 8 Gen2, který detekoval Geekbench a operační systém Android 13.