Společnost Lenovo má velké portfolio produktů a pod její křídla spadá například i společnost Motorola. Mezi jejich produkty najdeme ale i herní telefony, které vydávají v produktové řadě Lenovo Legion. Jedním z posledních herních strojů, které výrobce představil, byl model Legion Y70 a na jeho uvedení došlo loni v létě. Od té doby nepadla ani zmínka o tom, že by pracovali na nějakém dalším herním telefonu. To není nic neobvyklého, protože mnozí z výrobců uvádějí jen jeden herní stroj ročně. To ale, zdá se, nebude případ Lenova.

Už minulý týden na síť prosakovaly zvěsti, že Lenovo plánuje ukončení produkce telefonů řady Legion. Nyní se tato informace potvrdila. Na stránkách Android Authority totiž najdeme prohlášení tiskového mluvčího společnosti Lenovo, který uvádí, že chtějí ukončit činnost v produkci herních telefonů a tím pádem uzavírají řadu Lenovo Legion v rámci širší obchodní transformace a konsolidace herního portfolia.

Konec řady Lenovo Legion je potvrzený

Máme tu tedy konec řady Lenovo Legion a tiskový mluvčí společnosti k tomu řekl toto: “Lenovo ukončilo výrobu mobilních herních telefonů Legion založených na systému Android. Tento krok je součástí obchodní změny a konsolidace herního portfolia. Jako lídr v oblasti herních zařízení a řešení bude společnost i nadále vyvíjet herní kategorii napříč různými formami. Zaměří se také na to, kam může přinést globální herní komunitě největší hodnotu.”

Lenovo vytvořilo svou produktovou řadu herních telefonů v roce 2020, takže její ukončení po pouhých třech letech fungování docela překvapí. Je ale pravda, že herních telefonů je na trhu zatím dostatek. Za všechny jmenujme modely Asus ROG Phone, Red Magic značky Nubia a nebo Black Shark od Xiaomi. I když v případě Xiaomi se také proslýchá, že s produkcí herních telefonů tak trochu bojuje a propouští stovky zaměstnanců. Navíc i rozdíly mezi herními stroji a běžnými telefony se postupně zmenšují. Každopádně už zhruba za dva týdny se dočkáme uvedení herního modelu Asus ROG Phone 7.